İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Türkiye'deki STK'lardan Raid Salah ve Filistinli kuruluşlara destek
İstanbul'daki STK'lar, "Kudüs muhafızı" olarak bilinen Raid Salah ile Filistinde İsrail baskısı altındaki STK'larla dayanışma eylemi gerçekleştirdi.
Filistin-Gazze, Türkiye 01.02.2016

İstanbul'daki STK'lar, İsrail'in baskısı altında olan Filistinli kuruluşlar için dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Akabe Vakfı, Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), Araştırma Kültür Vakfı (AKV), Fezader, Hukukçular Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH), Medeniyet Vakfı, Özgür-Der ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği gibi STK'ların destek verdiği eylemde grup adına açıklamayı Ahmet Çamurluoğlu yaptı.

Mescid-i Aksa’nın onurunu, Filistin halkının hukukunu çiğnetmeyeceklerini belirten Ahmet Çamurluoğlu "Geçtiğimiz Kasım ayında İsrail, yarım milyona yakın Filistinlinin sosyo-ekonomik ve dini hizmetlerini destekleyen 20 dini ve sivil toplum kuruluşunu yasadışı ilan etti." dedi.

Konuşmasında halen tutuklu bulunan Filistin İslami Hareketi lideri Rahid Salah'ın durumuna dikkat çeken Çamurluoğlu, "Raid Salah'a zaman zaman seyahat yasağı da getirilerek susturulmaya çalışıldı ve şimdi müebbet hapse mahkum edilmek isteniyor." ifadelerini kullandı.

Filistinli STK'lar ile dayanışma içinde olduklarının altını çizen Çamurluoğlu "Türkiyeli sivil toplum kuruluşları ve Türkiye halkı olarak bu kuruluşların Kudüs, Mescidi Aksa ve Filistin halkı için ortaya koyduğu çabayı selamlıyor, Raid Salah ve arkadaşlarını koruyacağımızı ve destekleyeceğimizi buradan ilan ediyoruz." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde ''Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları'' başlıklı panel düzenlendi. Panelin öncesinde, Çin’in Doğu Türkistan’daki zulümlerinin son bulması çağrısıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Müslüman ülkelere çağrıda bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Çin, karşısında bir blok görmeli” dedi.
10.12.2022
Çin’in zulümleri 77 ilde basın açıklamalarıyla protesto edildi
Çin’in zulümleri 77 ilde basın açıklamalarıyla protesto edildi
Genç İHH, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulümleri, Cuma namazı sonrası 77 ilde düzenlediği basın açıklamaları ile protesto etti. İstanbul’daki basın açıklaması, Fatih Camiî avlusunda gerçekleştirildi.
09.12.2022
Çin basın açıklamalarıyla protesto edilecek
Çin basın açıklamalarıyla protesto edilecek
Genç İHH, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulümleri, Cuma namazı sonrası 77 ilde düzenleyeceği basın açıklamaları ile protesto edecek. İstanbul’da düzenlenecek basın açıklaması ise, Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği ile ortaklaşa Fatih Camiî avlusunda gerçekleştirilecek.
08.12.2022