İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Türkiye'deki STK'lardan Raid Salah ve Filistinli kuruluşlara destek
İstanbul'daki STK'lar, "Kudüs muhafızı" olarak bilinen Raid Salah ile Filistinde İsrail baskısı altındaki STK'larla dayanışma eylemi gerçekleştirdi.
Filistin-Gazze, Türkiye 01.02.2016

İstanbul'daki STK'lar, İsrail'in baskısı altında olan Filistinli kuruluşlar için dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Akabe Vakfı, Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), Araştırma Kültür Vakfı (AKV), Fezader, Hukukçular Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH), Medeniyet Vakfı, Özgür-Der ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği gibi STK'ların destek verdiği eylemde grup adına açıklamayı Ahmet Çamurluoğlu yaptı.

Mescid-i Aksa’nın onurunu, Filistin halkının hukukunu çiğnetmeyeceklerini belirten Ahmet Çamurluoğlu "Geçtiğimiz Kasım ayında İsrail, yarım milyona yakın Filistinlinin sosyo-ekonomik ve dini hizmetlerini destekleyen 20 dini ve sivil toplum kuruluşunu yasadışı ilan etti." dedi.

Konuşmasında halen tutuklu bulunan Filistin İslami Hareketi lideri Rahid Salah'ın durumuna dikkat çeken Çamurluoğlu, "Raid Salah'a zaman zaman seyahat yasağı da getirilerek susturulmaya çalışıldı ve şimdi müebbet hapse mahkum edilmek isteniyor." ifadelerini kullandı.

Filistinli STK'lar ile dayanışma içinde olduklarının altını çizen Çamurluoğlu "Türkiyeli sivil toplum kuruluşları ve Türkiye halkı olarak bu kuruluşların Kudüs, Mescidi Aksa ve Filistin halkı için ortaya koyduğu çabayı selamlıyor, Raid Salah ve arkadaşlarını koruyacağımızı ve destekleyeceğimizi buradan ilan ediyoruz." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bülent Yıldırım’dan BMGK’ya Babül Hava çağrısı
Bülent Yıldırım’dan BMGK’ya Babül Hava çağrısı
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'nin kuzeyindeki milyonlarca kişiye yardım ulaştırılmasını sağlayan Babül Hava Sınır Kapısı’nın açık tutulması için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne çağrıda bulundu.
07.07.2022
Mavi Marmara’nın 12. yıldönümünde binler yürüdü
Mavi Marmara’nın 12. yıldönümünde binler yürüdü
İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 12. yılında “Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor!” sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Katılımcılara hitap eden İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Türkiye’nin İsrail’le normalleşme adımlarından vazgeçmesi gerektiğini belirterek, “İsrail ile normalleşme asla olmaz” diye konuştu.
Mavi Marmara
01.06.2022
Mavi Marmara Gazisi, gemide yaşananları anlattı
Mavi Marmara Gazisi, gemide yaşananları anlattı
Gazze’ye yardım ulaştırmak için yola çıkan Mavi Marmara Gemisi’nde İsrail saldırısı sonucu gazi olan Canip Tunç; yaşadıklarını, şahitliklerini ve hissettiklerini İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
Mavi Marmara
31.05.2022