İHH İnsani Yardım Vakfı
Türkiye'den Gazze'ye Destek Konvoyu
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İsrail'e tepki, Gazze'ye destek amacıyla "İki Yaka Tek Yürek" sloganıyla "Gazze'ye Destek Konvoyu" düzenlendi.
Filistin, Filistin - Gazze 08.08.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İsrail'e tepki, Gazze'ye destek amacıyla "İki Yaka Tek Yürek" sloganıyla "Gazze'ye Destek Konvoyu" düzenlendi.

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarında çocuk, kadın, yaşlı, genç ayırdetmedi.
İsrail'in Gazze'ye 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda bin 868 kişi zalimce katledildi, 9 bin 563 kişi de yaralandı. İsrail’in saldırılarında henüz "savaş" kelimesinin manasını bilmeyen 400 çocuk yaşamını yitirirken 2 bin 800'den fazlası da yaralandı.

Tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de acımasız bir katliam yaşanırken uluslararası güçler yine üç maymunu oynuyor.

20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan İHH İnsani Yardım Vakfı ise hem bölgeye insani yardım yaparak hem de kitlesel eylemlerle İsrail’e karşı tepkisini ortaya koymaya devam ediyor.

İsrail’in 2007 yılından beri Gazze’ye uyguladığı abluka ve ambargoya karşı sesini her zaman her platformda yükselten İHH, bu amaçla 2010 yılında Gazze'ye Özgürlük Filosu adıyla yardım gemisi kaldırmış ancak dünyanın gözü önünde İsrail işgal güçleri tarafından kanlı bir şekilde durdurulmuştu.

TÜM İLLERDE EŞ ZAMANLI KONVOY OLUŞTURULDU
Tüm engellemelere rağmen Gazze ve Filistin’in yanında olmaya devam eden İHH tarafından 81 ilde eş zamanlı Gazze’ye Destek Konvoyu oluşturuldu. Dün gece 21.30’da başlayan eylem kapsamında İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakalarında iki ayrı konvoy düzenlendi.

Avrupa yakasındaki binlerce katılımcı, Vatan Caddesi'ndeki Historia AVM önünde araçlarıyla bir araya geldi. Burada bir süre bekleyen gruptakilerden kimileri araçlarının önüne, bazıları da arkasına Türk ve Filistin bayrakları astı. Kornalar eşliğinde buradan ayrılan gruptakiler, Beşiktaş'a kadar gittikten sonra dağıldı.
Anadolu yakasında ise Kartal E-5'te bir araya gelen grup, bir süre bekleyip, meşaleler yaktı. Bu esnada E-5'te trafik bir süre durdu. Araçlarına Türk ve Filistin bayrakları asan gruptakiler, korna çalarak Boğaziçi Köprüsü'ne kadar geldikten sonra eylemlerine son verdi.[videoGaleri-505] 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021