İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Rusya’nın saldırısı altındaki Ukrayna’ya gönderilen mobil aşevi İstanbul’dan yola çıktı. Aşevinin günde 30 bin kişiye yemek dağıtması planlandı. Ayrıca İHH’nın geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’ya gönderdiği 3 TIR dolusu yardım malzemesi de savaş mağdurlarına ulaştırıldı.
27.01.2023

Rusya’nın Ukrayna’da 11 aydır süren saldırıları, ülkede büyük yıkımlara sebep oldu. Savaş süresince milyonlarca kişi ya ülke içerisinde farklı noktalara ya da başka ülkelere göç etti.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yardım faaliyetlerinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, Ukrayna’ya yönelik yardımlarına da devam ediyor. İHH, gıda kolisi, hijyen paketi, bebek bezi, jeneratör gibi malzemelerin yer aldığı üç TIR’ı ülkeye gönderdi. TIR’lardaki yardım malzemeleri, savaştan etkilenenlere dağıtıldı.

eda89882-129a-49b0-8a0b-c248e538128d.jpeg

Mobil aşevi yolda

İHH Ukrayna’daki savaş mağdurlarına yönelik yardım faaliyetleri çerçevesinde ayrıca, bir mobil aşevini de İstanbul’dan ülkeye yolcu etti. Mobil aşevinde, günde iki öğün ve ikişer çeşit olmak üzere toplamda 30 bin kişiye yemek dağıtılması hedefleniyor.

turkiyeden-ukraynaya-mobil-asevi-4.jpg

Dağıtımların Kiev, Kherson ve Nikolayev bölgelerinde yapılması planlandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı
İHH’dan Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla yürütülen kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki 15 bin 744 aileye kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı.
20.03.2024
“Benim Ailem” Azerbaycan’da
“Benim Ailem” Azerbaycan’da
İHH YouTube kanalında yayınlanan "Benim Ailem" serisinin yeni bölümü yayınlandı. Benim Ailem ekibi bu bölümde, Azerbaycan’ın Şeki şehrinde bir yetim ailesi olan Çelebiyev ailesine taşıma aracı murayev hediye etti.
22.02.2024
CZN Burak savaş mağduru çocuklar için yemek yaptı
CZN Burak savaş mağduru çocuklar için yemek yaptı
CZN Burak olarak bilinen Şef Burak Özdemir, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib iline yaptığı ziyaret kapsamında savaş mağduru ailelere yardım malzemeleri dağıtıp çocuklarla yemek yaptı. Özdemir, tüm dünyada savaşların sona ermesi ve iyiliğin yayılması için çağrıda bulundu.
22.02.2024