İHH İnsani Yardım Vakfı
Uğur Süleyman Söylemez’e İnsan Hakları Mücadelesi Ödülü
Yoğun bakım servisinde hayati tehlikesi devam eden Uğur Süleyman Söylemez'e MAZLUMDER tarafından İnsan Hakları Mücadelesi ödülü verildi.
Filistin, Türkiye 14.12.2010

Mavi Marmara gemisinde İsrail askerlerinin kanlı saldırısında ağır yaralanan ve halen Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde hayati tehlikesi devam eden Uğur Süleyman Söylemez'e MAZLUMDER tarafından İnsan Hakları Mücadelesi ödülü verildi.

MAZLUMDER tarafından her yıl düzenlenen Filistin Günleri çerçevesinde gerçekleştirilen İnsan Hakları Gecesi düzenlendi. Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen MAZLUMDER üye ve gönüllülerinin yanı sıra milletvekilleri, yabancı misyon, sendika, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldılar. Gece Türkiye'de ve Dünya'da insan hakları değerlendirmesinin yapıldığı görsel bir etkinlikle başladı. Daha sonra Genel Başkan Ahmet Faruk Ünsal açılış konuşmasını yaptı. Ömer Karaoğlu ve Reşo konserlerle geceye renk kattı. Sıtkı Caney ve Abdurrahim Semavi ise kendi şiirlerini seslendirdi.

Gecede ayrıca İnsan Hakları Ödülleri sahiplerine dağıtıldı. İnsan Hakları Mücadelesi” ödülünü Mavi Marmara gemisinde İsrail askerlerinin kanlı saldırısında ağır yaralanan ve halen Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde hayati tehlikesi devam eden Uğur Süleyman Söylemez'e verildi.

Diğer ödüller ise şu şekilde: Vefa Ödülü yazdığı Huzur Sokağı romanıyla adından sıkça söz ettiren Şule Yüksel Şenler'e verildi. Aynı dalda ikinci ödül ise Batman Barosu Avukatı iken 'Kürt sorunun çözümü için yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken ve mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden Sedat Özevin'e verildi.

Basın Dalında ise ödüle Ersin Kalkan layık görüldü. Kalkan, Dersim bombalanmasına pilot olarak katılan Sabiha Gökçen'in Ermeni kökenli olduğunu yazmıştı. Hrant Dink cinayetinde gazetesi Hürriyet’i eleştirdiği için Kalkan’ın işine son verilmişti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021