İHH İnsani Yardım Vakfı
Üniversitelerden yetimlere destek kermesi
Üniversiteli gençler, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 2014 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında yetimlere destek olmak için kermes furyası başlatıyor.
Türkiye 18.02.2014

Hali hazırda 40 bine yakın yetimi dönemsel ve sürekli olarak destekleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, 16 - 31 Mart tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenecek olan 2014 Yetim Dayanışma Günleri ile dünyada 41 ülke ve bölgede 350’yi aşkın proje gerçekleştirmeyi ve 60 bini aşkın yetime ulaşmayı hedefliyor.

Yurtdışında 44 bin 274, ülke içerisinde ise toplam 20 bin 769 yetim çocuğun hayata geçirilecek 350 projeyle desteklenmesi hedefleniyor.

İşte bu kampanyaya destek vermek isteyen üniversite öğrencileri 1-9 Mart arasında üniversitelerde kermesler düzenleyecek.

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden bir araya gelen öğrenciler, İHH genel merkezi ziyaret ederek dünyada yetim çocukların durumunun daha iyi anlaşılması gerektiğini düşündüklerini belirttiler.

Yetimlerin neden desteklenmesinin gerektiğini anlatmak istediklerini söyleyen öğrenciler, elde edilen gelirle daha fazla yetime sponsor olunacağını söylediler.

İlk etapta kermeslerin düzenleneceği üniversiteler şöyle:

İstanbul üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bezmi Alem Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Sabahaddin Zaim Üniversitesi
Şehir Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
FSM Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Aydın Üniversitesi
Medıpol Üniversitesi
Ticaret Üniversitesi

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021