İHH İnsani Yardım Vakfı
Üsküdar İHH'dan Gazze'ye yardım kermesi
İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Temsilciliğinin Üsküdar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Gazze’ye yardım kermesinin açılış töreni gerçekleştirildi.
Filistin, Filistin - Gazze 25.08.2014

Üsküdar Belediyesi’nin Ramazan ayında ‘İftar Çadırı’ olarak kullandığı Ramazan Çadırında düzenlenen kermese, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in yanı sıra AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ile İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Gönüllüleri Başkanı Mustafa Murat Odabaşı katıldı.

Dualarla açılan kermes töreninin ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, en çok mazlumun katledildiği, en çok annelerin öldürüldüğü, en çok çocuğun yetim kaldığı, insanların sevdikleriyle can verdiği Gazze için kermes düzenlendiğini söyledi.

Türkiye’deki her insanın, bu mazlum insanlara dua ve yardım ettiğini kaydeden Nebati, “Bugün de şu anda bu güzelliği birlikte paylaşıyoruz. Şu anda Gazze’de insanlar ne yazık ki katlediliyor. Biz de burada yapabileceğimiz en büyük yardımı yapmaya çalışıyoruz. Yardımın sembollerinden İHH da burada. Gazzelilerin Türkiye’de sesi olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de “Bizim için zulmün karşısında dik durmak en önemli şiarımızdır. Zulmün karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu anlayışına şartsız inanıyoruz. Çadırdaki sıcaklık iklimsel değil, kalbimizin sıcaklığı da dışa vurmuş durumda” ifadesini kullandı.

Çengelköy Yıldırım Beyazıt Camisi İmamı Mustafa Demirkan’ın yaptırdığı duanın ardından kermes, kurdele kesilerek açıldı.

Öte yandan, evden getirdiği ürünleri kermeste satışa sunan vatandaşlar düzenlenen kermeste Gazze’ye yardımda bulunmak amaçlı olduklarını ve herkesin yardım etmesi gerektiğini vurguladı. Gelirin tamamı Gazze’ye gönderilecek olan kermesi 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022