İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Van’da Gazze için Ömer Karaoğlu konseri
Van Kapalı Spor Salonu’nda Filistin yararına Ömer Karaoğlu konseri düzenlendi. Gazze’ye destek konserine binlerce kişi katıldı.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 10.04.2010

İHH Van gönüllüleri Filistin halkı için başlatılan yardım çalışmasına destek vermek amacıyla Ömer Karaoğlu konseri organize etti. Konser öncesi İHH Van Gönüllüleri adına yapılan selamlama konuşmasının ardından Yazar Necmettin Irmak kürsüye çıktı. 

Irmak konuşmasında Filistin’de yaşanan ambargoyu ve Siyonist kuşatmayı anlattı. Irmak, Gazze’nin düşmemesi için tüm İslam dünyasının Filistin davasına sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Irmak, tüm Van halkını İHH’nın başlatmış olduğu ambargoyu delme çalışmasına destek olmaya çağırdı. “Hepimizin Filistinli kardeşlerimize göndereceğimiz bir şeyler var” dedi.

Irmak’tan sonra sanatçı Ömer Karaoğlu sahne aldı. Binlerce kişi Ömer Karaoğlu’nun eskimeyen eserlerine eşlik etti. Ardından sanatçı Seyfullah’ın seslendirdiği Kürtçe ve Türkçe parçalar yoğun bir ilgi ile dinlendi. Düzenlenen bu konsere katılımın yoğun olması Van halkının konuya duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.

Salon dışında kurulan stantlarda satışı yapılan ürünlerin ve kitapların geliri Filistin’e bağışlandı.

“Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” çalışmasının Van halkına duyurulması için şehrin en işlek caddelerine kampanyanın bez afişleri asıldı. Beşyol mevkiinde kurulan stantta ise, afişlerin gösterimi ve kitap satışı gerçekleştirildi. İldeki sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek bilgilendirildi ve destekleri alındı. 


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022