İHH İnsani Yardım Vakfı
Van’da Gazze için Ömer Karaoğlu konseri
Van Kapalı Spor Salonu’nda Filistin yararına Ömer Karaoğlu konseri düzenlendi. Gazze’ye destek konserine binlerce kişi katıldı.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 10.04.2010

İHH Van gönüllüleri Filistin halkı için başlatılan yardım çalışmasına destek vermek amacıyla Ömer Karaoğlu konseri organize etti. Konser öncesi İHH Van Gönüllüleri adına yapılan selamlama konuşmasının ardından Yazar Necmettin Irmak kürsüye çıktı. 

Irmak konuşmasında Filistin’de yaşanan ambargoyu ve Siyonist kuşatmayı anlattı. Irmak, Gazze’nin düşmemesi için tüm İslam dünyasının Filistin davasına sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Irmak, tüm Van halkını İHH’nın başlatmış olduğu ambargoyu delme çalışmasına destek olmaya çağırdı. “Hepimizin Filistinli kardeşlerimize göndereceğimiz bir şeyler var” dedi.

Irmak’tan sonra sanatçı Ömer Karaoğlu sahne aldı. Binlerce kişi Ömer Karaoğlu’nun eskimeyen eserlerine eşlik etti. Ardından sanatçı Seyfullah’ın seslendirdiği Kürtçe ve Türkçe parçalar yoğun bir ilgi ile dinlendi. Düzenlenen bu konsere katılımın yoğun olması Van halkının konuya duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.

Salon dışında kurulan stantlarda satışı yapılan ürünlerin ve kitapların geliri Filistin’e bağışlandı.

“Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” çalışmasının Van halkına duyurulması için şehrin en işlek caddelerine kampanyanın bez afişleri asıldı. Beşyol mevkiinde kurulan stantta ise, afişlerin gösterimi ve kitap satışı gerçekleştirildi. İldeki sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek bilgilendirildi ve destekleri alındı. 


İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021