İHH İnsani Yardım Vakfı
Vanlı depremzedelerden Arakanlı yetimler yararına kermes
İHH İnsani Yardım Vakfı Van gönüllüleri Arakanlı yetimler yararına kermes düzenledi.
Arakan, Türkiye 11.10.2012

Arakan’da aylardır süren insanlık dışı zulmün geride bıraktığı yetimler için kolları sıvayan gönüllüler kermesle elde ettikleri geliri sponsor aile sistemi ile dünyanın dört bir yanında 27 bin 100 yetim çocuğa ulaşan İHH’nın yetim çalışmaları fonuna aktaracak.

17 yıldır Arakan’da faaliyetlerini sürdüren ve yayınladığı Arakan Raporu’yla Türkiye’de referans kabul edilen İHH İnsani Yardım Vakfı, 3 Haziran 2012’de Arakan bölgesinde patlak veren ve Müslüman azınlığı hedef alan kanlı katliamların başlamasından bu yana bölgedeki yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Van’daki kermes, Van Merkez’de Cumhuriyet Caddesi’nde yapıldı. Kermes, Van İHH gönüllüleri ve İHH Konteyner Kentte kalan gönüllü hanımlar tarafından açıldı. Bazı STK’ın da destek verdiği kermes 4-7 Ekim 2012 arasında gerçekleştirildi.

İHH Arakan Faaliyet Raporu için 
tıklayınız

Online Bağış için 
tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için 
tıklayınız

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022