İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Vanlı Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi
Van İHH ve Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Van’da “Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi” projesi gerçekleştirdi.
Türkiye 17.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan, 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Türkiye ile birlikte dünyada 41 ülke ve bölgede gerçekleştirilen ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerinde de yüzlerce proje gerçekleştirildi. 

Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği kardeş şehirlerin yetimleri vurgusu ile yurtdışı yetim faaliyetlerinin yanı sıra Ankara, Van, Ağrı ve İskenderun’da yetimler için farklı etkinlikler düzenledi.

“Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi” projesi kapsamında depremzede Van’ı ziyaret eden derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Baysal ve Mustafa Sinan, İHH İnsani Yardım Vakfı Van Gönüllüsü Ercan Çıplak ile daha önce tespit edilen 10 farklı yetim ailesine 5’er adet sağmal koyun ve 5’er adet kuzu hibe etti.

Van İHH'nın da destekleriyle hibe edilen koyun ve kuzularla hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayacak olan yetim anneleri; kısa süre içerisinde çevrelerindeki diğer ihtiyaç sahibi ailelere de destek olacakları taahhüdünde bulundular.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022