İHH İnsani Yardım Vakfı
Vanlı Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi
Van İHH ve Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Van’da “Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi” projesi gerçekleştirdi.
Türkiye 17.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan, 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Türkiye ile birlikte dünyada 41 ülke ve bölgede gerçekleştirilen ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerinde de yüzlerce proje gerçekleştirildi. 

Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği kardeş şehirlerin yetimleri vurgusu ile yurtdışı yetim faaliyetlerinin yanı sıra Ankara, Van, Ağrı ve İskenderun’da yetimler için farklı etkinlikler düzenledi.

“Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi” projesi kapsamında depremzede Van’ı ziyaret eden derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Baysal ve Mustafa Sinan, İHH İnsani Yardım Vakfı Van Gönüllüsü Ercan Çıplak ile daha önce tespit edilen 10 farklı yetim ailesine 5’er adet sağmal koyun ve 5’er adet kuzu hibe etti.

Van İHH'nın da destekleriyle hibe edilen koyun ve kuzularla hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayacak olan yetim anneleri; kısa süre içerisinde çevrelerindeki diğer ihtiyaç sahibi ailelere de destek olacakları taahhüdünde bulundular.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021