İHH İnsani Yardım Vakfı
Vanlı yetimler emin ellerde
İHH’nın başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası kapsamında yetim ailelere yönelik projeler hayata geçirilmeye devam ediyor.
Türkiye 01.03.2013

Van İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri, daha önce tespit edilen ihtiyaç sahibi 104 aileye mutfak tüpü dağıttı.

İl genelinde 400 yetim ve ailesine yardım ulaştıran gönüllüler, ailelerin gıda ve giyim ile ilgili ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Van’da 280 yetimi sponsor aile sistemi kapsamında düzenli nakdi yardımlarla destekleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, gönüllüler aracılığıyla bölgede çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyor.

12 yaş üstü yetimlerle kitap okuma etkinlikleri düzenleyen İHH Van gönüllüleri ilerleyen zamanlarda Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde 1 ay sürecek bir futbol turnuvasına imza atacak.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022