İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İzmir’deki gönüllüler de Vira Bismillah dedi
Gazze’de yaşanan insanlık dramına son vermek için organize edilen ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına İzmir’deki gönüllüler de destek verdi. Buca’da Gazze toplantısı düzenlenirken,
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 23.04.2010

Ambargo altındaki Gazze’ye denizden yardım koridorunu açacak girişim için uluslararası bir faaliyet sürdürülüyor. İnsanlığın ortak sesi olarak nit elendirilen Gazze seferberliği için gemiler alındı ve filoya yeni gemileri eklemek için de hayırseverlerin katkıları bekleniyor.

Anadolu’nun farklı illerinde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İzmir’deki gönüllüler de Filistin halkının feryadına sessiz kalmadı. İzmir Buca Anfi tiyatroda Gazze toplantısı organize edilirken, Kemeraltı Başdurak Camii’nin altında gıda kermesi açıldı.

Gazze toplantısına İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir’in yanı sıra gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve sanatçı Ömer Karaoğlu katıldı. 

İzmir İnsani Yardım Derneği (İZYAD) Başkanı Rasim Çalar, İzmir halkının, Filistinlilerin feryadına kayıtsız kalamayacağını söylerken bütün İzmir halkını bu çalışmaya destek vermeye davet etti.   

Abdurrahman Dilipak ise Filistin için atılan her adımın anlamlı olduğunu belirtti. Dilipak, “İsrail’e Filistin’in yalnız kalmadığını gösterelim. İsrail’i durdurmak bizim elimizde” şeklinde konuştu. 

Ömer Karaoğlu ise ezgileriyle programa renk kattı. 


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022