İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Şanlıurfa ve Hakkari’ye çeşme hayratı
İHH İnsani Yardım Vakfı, yurtiçi yardım çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkari ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde çeşme yapımı gerçekleştirdi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor.
Türkiye 17.07.2010

Afrika başta olmak üzere pek çok bölge ve ülkede su kuyuları açarak insanların temiz içme suyuna ulaşmasını sağlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, yurt içinde de çeşme açma projesini başlattı.

İHH, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkâri ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde hayırseverlerin bağışlarıyla birer çeşme açtı. Bu projeler ile köy halkının ve yol güzergâhını kullanan diğer vatandaşların su ihtiyaçları karşılandı.

Hakkari’deki hayrata Türkan Yıldız, Şanlıurfa’daki çeşmeye ise Leman-Şaban Özgür hayratı adı verildi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor. Çeşmelerin açılışına büyük bir sevinçle katılan bölge insanı, bu hayra vesile olan hayırseverlere dualarda bulundu.İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022