İHH İnsani Yardım Vakfı
Yalova’da yetim projesine tam destek
Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine tam destek verdi. Kendisi de bir yetime sponsor olan Yurtman, tüm idareci, öğretmen ve velileri bu hayırlı projeye destek vermeye çağırdı.
Türkiye 19.12.2013

 

Yurtman, öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren, yardımlaşma, başkalarını düşünme, başka şehir, ülke, hatta kıtalardaki kardeşlerinin dertleriyle ilgilenmesinin değerlerimiz açısından büyük bir kazanç olduğunu belirterek, “Bu projeyi gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine ve bu projeye destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öte yandan; “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında Yalova’daki okullarda tanıtım çalışmaları da sürüyor. Bu kapsamda Yalova İmam-Hatip Lisesi ve Ortaokulu, Merkez İmam-Hatip Ortaokulu, Çiftlikköy İmam-Hatip Ortaokulu, Altınova Tavşanlı İlkokulu ve Ortaokulu, Altınova Anadolu Lisesi, Altınova Anadolu Lisesi, Termal Yeni Mahalle Orta Okulu, Yalova Endüstri Meslek Lisesi İdareci, öğretmen ve öğrencileri ziyaret edildi.

Yalova İmam-Hatip Ortaokulunda yapılan sunum sonrası ise, okul öğrencilerinden Melike Er, ailesini ikna ederek tek başına bir yetime sponsor oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, bu örnek davranışı ve duyarlılığından dolayı Er’e teşekkür belgesi verdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021