İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yalova’da yetim projesine tam destek
Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine tam destek verdi. Kendisi de bir yetime sponsor olan Yurtman, tüm idareci, öğretmen ve velileri bu hayırlı projeye destek vermeye çağırdı.
Türkiye 19.12.2013

 

Yurtman, öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren, yardımlaşma, başkalarını düşünme, başka şehir, ülke, hatta kıtalardaki kardeşlerinin dertleriyle ilgilenmesinin değerlerimiz açısından büyük bir kazanç olduğunu belirterek, “Bu projeyi gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine ve bu projeye destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öte yandan; “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında Yalova’daki okullarda tanıtım çalışmaları da sürüyor. Bu kapsamda Yalova İmam-Hatip Lisesi ve Ortaokulu, Merkez İmam-Hatip Ortaokulu, Çiftlikköy İmam-Hatip Ortaokulu, Altınova Tavşanlı İlkokulu ve Ortaokulu, Altınova Anadolu Lisesi, Altınova Anadolu Lisesi, Termal Yeni Mahalle Orta Okulu, Yalova Endüstri Meslek Lisesi İdareci, öğretmen ve öğrencileri ziyaret edildi.

Yalova İmam-Hatip Ortaokulunda yapılan sunum sonrası ise, okul öğrencilerinden Melike Er, ailesini ikna ederek tek başına bir yetime sponsor oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, bu örnek davranışı ve duyarlılığından dolayı Er’e teşekkür belgesi verdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022