İHH İnsani Yardım Vakfı
Yalova’da Yetimlere destek için bisiklet turu
İHH Gönüllülerinden oluşan Yalova İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Derneği, yetim çocuklara yönelik bisiklet turu organize etti.
Türkiye 26.02.2013

 Toplamda 93 yetim çocuğa düzenli destek sağlayan Yalova İnsani Yardım Derneği, İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası kapsamında bir dizi organizasyona imza atıyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda yetim çocuklarla bir araya gelen dernek üyeleri, bisikletleriyle Gazipaşa Caddesi’nden başlattıkları turda, Fatih Caddesi, Spor Caddesi ve İstanbul Caddesi güzergâhını kullanarak bir şehir turu yaptı.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Hakan Tan programdan önce yaptığı konuşmada, “Yetimlere destek maksadıyla ‘Yalova Yetimlere Sahip Çıkıyor’ sloganıyla bisiklet turu etkinliği yapma kararı aldık. Bunun için tişörtler bastırdık. Bu etkinlikle, yeryüzündeki 200 milyon yetim çocuğa dikkat çekmek istedik. Bunlar bütün dünyanın çocukları. İHH İnsani Yardım Vakfı 1992 yılından beri yetimlere bu anlamda destek veriyor. Eğitim, sağlık barınma gibi temel ihtiyaçlarının yanında manevi anlamda bu çocuklara sahip çıkmak için projeler geliştiriyor. Türkiye’de ve dünyada 28 bin'den fazla yetime düzenli aylık destek programı var. Sponsor aileler yetimlere ayda 90 lira karşılığında düzenli destek verebilecekleri gibi, yetim havuzuna diledikleri miktarda bağış yaparak katkıda bulunabilirler. Bizler de Yalova’daki halkın duyarlılığını artırmak, yetimlerin bizlerle birlikte değişik zorluklarla mücadele ederek yaşadığı bilincini ve tüm dünyada bu çocuklara sahip çıkma farkındalığını oluşturmak için arkadaşlarımızla bir dizi etkinlik yapma kararı aldık.” dedi.

Mart ayında havanın müsait olduğu bir gün yetim çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek maksadıyla yamaç paraşütü gösterisi yapacaklarını duyuran Tan ayrıca liseler arası “Yetime Mektup” konulu kompozisyon ve ilköğretim öğrencileri arası “Yetim” temalı resim yarışması düzenlediklerini açıkladı. Gençlerin 15 Mart 2013 tarihine kadar müracaat edebileceği yarışmalarda derece alanlara sürpriz hediyeler takdim edilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021