İHH İnsani Yardım Vakfı
Yalova’dan Suriye’ye 3. tır da yola çıktı
Yalova halkının Suriye seferberliği devam ediyor. 23 ton yardım malzemesini taşıyan 3.üncü tır bu hafta yola çıktı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 22.02.2013

 Yalova'da 18 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Yalova Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Suriye'ye 23 ton yardım malzemesi daha gönderdi. Yaklaşık 2 yıldır süren savaşın mağduru olan Suriye halkına yardım için bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, ocak ayında da yaklaşık 45 ton yardım malzemesini taşıyan 2 tırı bölgeye göndermişti. Yardımların ikinci partisi olan 3.yardım tırı geçtiğimiz gün Yalova Hacı Kemal Fidan Camii avlusundan dualarla uğurlandı.

23 ton yardım malzemesini taşıyan tırın Suriye'ye uğurlanması öncesinde Yalova Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları adına konuşan Hacı Ömer Anlayışlı, "Suriye'deki insanlar açlık, soğuk ve belirsizlik içerisinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Yalovalı Müslümanların yardımlarını Suriye'deki kardeşlerimize ulaştırmak için kolları sıvadık. İlk etapta 45 ton ve şimdi de 23 ton olmak kaydı ile toplam 68 ton yardım malzemesini oradaki kardeşlerimize ulaştırmış olacağız." dedi.

Uğurlama töreninde konuşan Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise, "Suriye'de yaşananlar bizleri de çok üzüyor. Orada yaşanan sıkıntıları anlayan ve bunun bir nebze olsun giderilmesi için öncü olan Yalova Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerini ve bu kampanyaya destek veren Yalova halkımızı gönülden kutluyorum. İnşallah bu vahşet ve zulüm en kısa sürede sonlanır. Ancak ölü sayısının 70 bini aştığı Suriye'de yaşananlara dünyanın gözlerini kapatmasına da çok üzülüyorum" diye konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise, bu yardımların toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yalova Müftü Vekili Dr. Hamza Yıldırım'ın yaptığı duanın ardından, 23 ton yardım malzemesini taşıyan 3. yardım tırı yola çıktı. Yardımlar, bizzat Yalova İHH İnsani Yardım Derneği yetkilileri tarafından Suriye sınırına götürülecek ve İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeli mağdur ve mazlum halka dağıtılacak.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022