İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yaptığı resmi Filistin’e bağışladı
İHH Erzurum gönüllüleri tarafından “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” projesine destek için bir program düzenlendi. Programda Erzurum Güzel Sanatlar Lisesi’nde okuyan Yusuf Senem’in yaptığı resi
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 10.04.2010

Anadolu’nun her köşesinde gerçekleştirilen ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ destek programlarına Erzurum gönüllüleri de katıldı.

Erzurum gönüllüleri tarafından düzenlenen programa katılan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez bir konuşma yaptı. Sönmez, katılımcılara İHH’nın projeleri hakkında bilgi verdi. Gülden Sönmez ayrıca konuşmasında ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ organizasyonu hakkında Erzurumluları bilgilendirdi. 

Sönmez, ambargo altındaki Filistin halkına insani yardım malzemelerini götürmek için Mayıs ayı içerisinde gemilerle Gazze’ye gitmeyi planladıklarını belirtti. Çalışmaya 42 ülkeden sivil toplum kuruluşlarının destek olduğunu ifade eden Sönmez, Erzurum halkının da desteklerini beklediklerini söyledi. 

Sönmez’den sonra diğer konuklar da kürsüye çıkarak Filistin konusunda yapacakları çalışmaları anlattılar. 

Programın yapıldığı salonda ayrıca resim sergisi düzenlendi. Erzurum Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Yusuf Senem yaptığı tabloyu, Gazze halkına gönderilmesi için bağışladı. Tablo açık artırma ile satıldı. Geliri İHH’ya bağışlandı. Genç sanatçı Yusuf Senem, “Eserimin böyle hayırlı bir şekilde değerlendirilmesinden büyük mutluluk yaşadım” dedi. 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022