İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yazlık Köyü İlkokulu bir yetime kardeş oldu
Çatalca’daki Yazlık Köy Okulu 11 öğrencisi ve bir öğretmeniyle “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında bir yetimi kardeş edindi.
Arnavutluk 10.09.2015

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi Türkiye’nin her bölgesinde uygulanmaya ve destek bulmaya devam ediyor. Türkiye’de 81 ilde uygulanan proje ile 17 bin 286 yetimin 700 bin öğrenci tarafından hayata hazırlandığı büyük bir kardeşlik ağına erişti. Okullarda büyük fedakârlık ve paylaşımlarla devam eden projeyle ilgili her gün güzel örnekler ve öğrencilerin yaptıkları güzel çalışmalar, iyiliğin yarışana heyecan katıyor. Buna son örnek Çatalca’nın en uzak köylerinden birisi olan Yazlık köyünün öğrencilerinin yaptığı çalışma oldu. Yazlık Köy Okulu 11 öğrencisi ve öğretmeni Müjgan hanımın gayretiyle öğrenciler “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine katıldı. Müjgan Öğretmen, projeyi ilk duyduklarında öğrencilerle paylaştığını, çocuklar da kendi aralarında konuştuktan sonra projeye katılmaya karar verdiklerini belirtti.

Harçlıklarının büyük bir kısmını kardeşleriyle paylaşmak üzere kumbaralarına atan öğrenciler yetim kardeşlerini Arnavutluk’tan seçti.

Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saçak, İstanbul Milli Eğitim Ar-Ge koordinatörü Hasan Bilici ve Şentürk Mengüngül, İHH İstanbul Yetim Birim Sorumlusu Reşat Başer ve Çatalca İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Uslu beraberindeki heyet, Yazlık Köy Okulunu ziyaret etti. Heyeti okul idarecisi ve Müjgan Öğretmen, öğrencileriyle beraber heyeti karşıladı. Proje sunumunu 10 öğrenciye yapan Reşat Başer, “Proje boyunca yaptığım en güzel sunumu yapıyorum. Yetim kardeş için bir araya gelmelerinin ve paylaşımlarının çok önemli olduğu söyleyerek, hepsini tek tek tebrik etti.”

Sunumun ardından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022