İHH İnsani Yardım Vakfı
Yedi sınıf yedi yetim
İHH tarafından başlatılan “Her Sınıfın Bir Kardeşi Var” kampanyasına Türkiye’nin çeşitli illerinden destek gelmeye devam ediyor.
Türkiye 05.12.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı desteği ile yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” isimli kampanya kapsamında Şanlıurfa’da bulunan Şanlıurfa Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Suruç İmam Hatip Lisesi, Suruç Anaokulu ve on beş okul daha ziyaret edildi.

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin çalışmaları sonunda Şanlıurfa Viranşehir Zübeyde Hanım Anaokulu’nda bulunan bütün sınıflar birer yetime sponsor olarak projeye dahil oldular.

Yedi sınıfın yedi yetime umut olduğu çalışma hakkında açıklama yapan Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila örnek davranışlarından dolayı Viranşehir Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve Müdür Mehmet Tepeli'ye teşekkür etti.

Çocukların daha küçük yaşlarda yardımlaşma kültürü kazanmalarının çok önemli olduğuna değinen Atila açıklamasında: “Çocukları küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi hedefleyen ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyası ile daha fazla yetime destek sağlamayı ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Atila ayrıca kampanyaya destek vererek 5 yetime sponsor olan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Personellerine de teşekkür etti ve diğer kurum ve kuruluşlardan da benzer tavrı beklediklerini ifade etti.

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021