İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde "Mavi Marmara" paneli
Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde, İsrail'in gerçekleştirdiği ve 9 kişinin şehit olduğu Mavi Marmara saldırısı ve ardından yaşanan dava sürecinin anlatılacağı bir panel düzenlenecek.
Filistin, Filistin-Gazze, Ortadoğu, Türkiye 21.05.2013

"Uluslararası Hukuk, Tazminat ve Ceza Hukuku Açısından Mavi Marmara Olayı" sloganıyla tanıtılan panelin başlıca konuları şöyle:
 
-Mavi Marmara özelinde Uluslararası Hukuk Kuralları
 
-Türk Ceza Kanununa göre yabancı vatandaşların yargılanması süreci
 
22 Mayıs Çarşamba günü saat 09:30'da başlayacak olan panel, Cevizlibağ Yeni Yüzyıl Üniversitesi Konferans Salonu'nda dinleyicileri ile buluşacak.
 
Katil İsrail 31 Mayıs 2010’da Gazze'ye insani yardım taşıyan Özgürlük Filosu ve Mavi Marmara’ya saldırmış ve 9 kişiyi öldürmüştü.
 
6 Kasım 2012 günü ise saldırının sorumlularının cezalandırılması için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Mavi Marmara davası görülmeye başlanmıştı.
 
Geçtiğimiz günlerde ise Mavi Marmara Davası avukatları geminin bayrak devleti olan Komor Birliği Devleti adına Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) İsrail’in cezalandırılması için dava dilekçesi verdi. Bir basın toplantısı düzenleyen avukatlar adına konuşan Ramazan Arıtürk, davanın incelemeye alındığını ve yakın zamanda da başlatılmasını umduğunu belirtti.
 

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022