İHH İnsani Yardım Vakfı
Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde "Mavi Marmara" paneli
Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde, İsrail'in gerçekleştirdiği ve 9 kişinin şehit olduğu Mavi Marmara saldırısı ve ardından yaşanan dava sürecinin anlatılacağı bir panel düzenlenecek.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 21.05.2013

"Uluslararası Hukuk, Tazminat ve Ceza Hukuku Açısından Mavi Marmara Olayı" sloganıyla tanıtılan panelin başlıca konuları şöyle:
 
-Mavi Marmara özelinde Uluslararası Hukuk Kuralları
 
-Türk Ceza Kanununa göre yabancı vatandaşların yargılanması süreci
 
22 Mayıs Çarşamba günü saat 09:30'da başlayacak olan panel, Cevizlibağ Yeni Yüzyıl Üniversitesi Konferans Salonu'nda dinleyicileri ile buluşacak.
 
Katil İsrail 31 Mayıs 2010’da Gazze'ye insani yardım taşıyan Özgürlük Filosu ve Mavi Marmara’ya saldırmış ve 9 kişiyi öldürmüştü.
 
6 Kasım 2012 günü ise saldırının sorumlularının cezalandırılması için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Mavi Marmara davası görülmeye başlanmıştı.
 
Geçtiğimiz günlerde ise Mavi Marmara Davası avukatları geminin bayrak devleti olan Komor Birliği Devleti adına Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) İsrail’in cezalandırılması için dava dilekçesi verdi. Bir basın toplantısı düzenleyen avukatlar adına konuşan Ramazan Arıtürk, davanın incelemeye alındığını ve yakın zamanda da başlatılmasını umduğunu belirtti.
 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021