İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yeniceoba Mehmet Zeki Kart İlkokulu öğrencilerinin bir yetim kardeşi var
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı ve tüm Türkiye’de hızla yayılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor.
Türkiye 19.07.2013

Konya’da bulunan Yeniceoba Mehmet Zeki Kart İlkokulu öğrencileri Sudanlı bir yetim kardeşlerine sponsor oldu. Karne haftasında gerçekleşen organizasyonda, öğrenciler hem karne almanın hem de bir yetime sponsor olmanın heyecanını yaşadı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Zafer Şeker, “Çocuklarımız karne heyecanı ile bir yetimin bakımını üstlenmenin heyecanını birlikte yaşıyor. İnşallah okulların açılması ile birlikte bir yetim kardeşimizin daha bakımını üstlenmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte Gazze’de, Van’da ve Suriye’de bir çok yardım faaliyeti yürüttük. Ben bu yardımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ile savaş, doğal afet, yoksulluk ve hastalık gibi sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyada yetim kalmış çocukların bakımının Türkiyeli öğrenci kardeşleri tarafından karşılanması hedeflenmektedir.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022