İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim Çalışmaları İstişare Toplantısı yapıldı
Yetimlere yönelik yardım çalışmaları Zonguldak’daki istişare toplantısında müzakere edildi.
Türkiye 11.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanında insani yardım çalışmaları gerçekleştiren İnsani Yardım Dernekleri Yetim Birimi yetkilileri ile 13. istişare toplantısını 4-5 Ocak 2014’te Zonguldak’ta gerçekleştirdi.

SAYDER Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı toplantıya, Antalya, Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Bitlis/Tatvan, Trabzon, Van ve Zonguldak illeri İnsani Yardım Dernekleri’nin Yetim Birimi yetkilileri katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteği ile başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi için hazırlanan Kelebek Etkisi adlı video gösterimi ile başlayan toplantı, İHH Yönetim Kurulu üyesi ve Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz’ın açılış konuşması ile devam etti.

Birim yetkililerinin, geçen yılın faaliyetleri hakkında sunum yaptığı toplantıda ağırlıklı olarak halen devam eden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi üzerinde duruldu.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın altı ayda bir gerçekleştirdiği istişare toplantılarında geride bırakılan altı ay içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar ve gelecek altı ayın faaliyet planlamaları ile Yetim Dayanışma Günleri’nde yapılacak çalışmalar istişare ediliyor. Bir sonraki yetim çalışmaları istişare toplantısı Ağustos ayında Samsun’da gerçekleştirilecek.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022