İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetim çocuklardan Kutlu Doğum programı
Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği Gençlik Birimince yetim çocuklar için Kutlu Doğum özel programı düzenlendi.
Türkiye 25.04.2014

Kayseri Şehir Tiyatrosunda gerçekleştirilen programa Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç, Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği üyeleri, yetim destekleyen sponsor ailelerinin yanı sıra STK temsilcileri ve İHH gönüllüleri katıldı.
Sadi Özmen’in sunuculuğunu yaptığı program yetim bir çocuğun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra peygambere yazılan şiir ve ilahilerin yanı sıra, peygamberimizin hayatından bazı kesitlerin sergilendiği tiyatro gösterisi yapıldı.Programın ilk bölümünde yaşları 6 ile 11 arasında değişen kız çocuklarının seslendirdiği ilahiler ve 6-11 yaş arası erkek çocukların hazırlamış olduğu Esma-ül Hüsna ilahisi izleyicilerden tam not aldı.

Programda yetim çocuklar tarafından sahnelenen Uhud Savaşı’nın konu alındığı tiyatro oyunu izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Okunan şiir ve ilahilerin ardından tüm yetim çocuklar sahneye çıkarak “YETİMLERİN EFENDİSİNE SELAM OLSUN” pankartı açtılar.

Program Mehmet Kazım Aydın’ın sahnede arkadaşları ile birlikte ettiği dua ile son buldu.

Programın ardından açıklamalarda bulunan Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Tokluman, “Bugün burada salonda bulunan tüm katılımcılar, yetim çocukların sahipsiz kalmayacaklarına onların elinden tutup belli bir kariyerler edineceklerine ve bu anlamda kendilerinde büyük sorumluluk oldukların bilinciyle ayrıldılar” dedi.

Kayseri İHH Gençlik Birimi Sorumlusu Kübra Zıkkavun ise,“yetim çocuklarımızın yaklaşık son 1 aydır özveriyle ve yürekten çalışmaları sonucunda burada kendilerin bir yetim sahipsiz olmadıklarını, sahipsiz olmayıp birlikte nelerin yapılacağını, sosyal anlamda hayata kazandırılıp nelerin başarılacağını bizlere göstermiş oldular” diye konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022