İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim Dayanışma Günleri Kampanyası’na Adana’da start verildi
3. Yetim Dayanışma Günleri Kampanyası, 11.si Adana gerçekleşen Yetim Birimleri İstişare Toplantısı ile başladı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 15 ilin katıldığı program 1-3 Şubat tarihlerinde icra edildi.
Türkiye 04.02.2013

Adana İnsani Yardım Derneği’nin (ADYAR) ev sahipliğinde gerçekleşen üç günlük toplantıya İstanbul’dan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yanı sıra Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Bitlis/Tatvan, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Sakarya, Şanlıurfa, Van ve Zonguldak insani yardım derneklerinin yetkilileri katıldı.

1-3 Şubat tarihleri arasında 11.si düzenlenen buluşma yetim çalışmaları konulu sinevizyon gösterimiyle başladı. 2012 yılı Yetim Faaliyet sunumu ile geçtiğimiz senenin karşılaştırmalı değerlendirmesi yapılarak, yeni yılda gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler üzerinde duruldu.

[video-321]

Programın ikinci bölümünde Türkiye dahil 39 ülke ve bölgede gerçekleştirilmesi planlanan Yetim Dayanışma Günleri Projeleri (YDG) ele alındı. 230 projenin gerçekleştirileceği ve 30.000 yetim çocuğa ulaşılması planlanan YDG programlarına iller kendi yerel kaynaklarıyla dahil olacaklar. Geçen seneden farklı olarak iller bir başka ilde bulunan yetim çocukların ziyaretleri ile birlikte Suriyeli yetim çocukları da sınır boylarındaki kamplarda ziyaret ederek, Türkiyeli çocukların hazırlayacakları, kıyafet ve oyuncakları Suriye yetimlerine sunacaklar. Ayrıca Türkiye çapında tüm iller yetim çocuklar ve sponsorlarla birlikte 2 Mart cumartesi günü fidan dikme etkinliği gerçekleştirerek doğa ve yaşadığımız çevreye yönelik sorumluluklarımızı tüm dünyaya duyuracaklar. YDG projeleri kapsamında Türkiye’de 36 ilde 11.000 yetim çocuğa ulaşılması öngörülmekte.

Üçüncü bölümde il derneklerinin faaliyet sunumlarının dinlenmesinin ardından gündem maddeleri müzakere edildi. Katılımcıların istişare ettiği konular arasında yetim çocuklara yönelik dünya çapında gerçekleştirilen sponsor aile projesi, “Sıcak Kış Projeleri”, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi, değerler eğitimi, yeni dönemde sponsorluk çalışması yapılan yeni ülkeler ve teşkilatlanma çalışmaları bulunmaktaydı.

İHH yetim çocuklardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Murat Yılmaz toplantıda yaptığı sunumda; yeryüzünün bütün yetim çocukları için çalışmaların gece gündüz devam edeceğini ve 1 Şubatta başlayan ve 31 marta kadar devam edecek olan iki aylık Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasında 5000 yeni yetim çocuğu sponsor destek sistemine katmayı hedeflediklerini bildirerek yetimlere kucak açan, gönül veren Türkiye’nin dört bir yanından hayırseverlerin desteklerini beklediklerini ifade etti.

Periyodik olarak 6 ayda bir yapılan toplantılara Türkiye’nin çeşitli illerinde yetim çalışmaları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları katılıyor. Toplantılarda tamamlanan çalışmaların değerlendirilmesinin yanında gelecekte yapılacak projeler de istişare ediliyor. Bir sonraki program Ağustos ayında Bitlis/Tatvan’da icra edilecek.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022