İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetim hamilerimize teşekkür mektubu
Dünyanın dört bir yanındaki yetim kalmış çocuklara ulaşmaya çalışan İHH İnsani Yardım Vakfı onları sahiplenen hâmilerine şu mesajı gönderdi:
Türkiye 24.12.2015

Kıymetli yetim hamilerimiz,

Yetim yavrularımızın duasıyla “Bismillah” demiştik. Onların duaları ile yürüyoruz. Su gibi akan ve sadece iyiliklerin geçer akçe olacağı bir hayatın içerisinde bir yılı daha bitirirken, yetim yavrularımıza destek nimeti ile bizi rızıklandırdığı için Rabbimize nihayetsiz şükürler sunuyoruz.

2007 yılında kuşatılmış coğrafyamız Filistin’deki çocuklarımızın ellerinden tutarak başlamıştık Yetim Sponsorluk Sistemimize. Şimdi siz kıymetli yetim hamilerimizin destekleriyle Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya; Kafkaslar’dan Latin Amerika’ya; Balkanlar’dan Orta Asya’ya kadar 56 ülkede 70,000’i aşkın yetim yavrumuzla hayatı paylaşıyoruz. 800,000’i aşkın çocuğumuza ise dönemsel destekler veriyoruz.

Başta savaş ve çatışmaların sürdüğü coğrafyalar olmak üzere, doğal afet ve yoksulluklarla sarsılan ülkelerin yetim çocuklarının başlarını okşayabilmek, hatırlarını sorabilmek, onlara sıcak bir yuva olabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak yol alıyoruz. Açtığımız 25 yetim eğitim merkezi ile yavrularımızı üniversite eğitimlerini tamamlayıncaya kadar destekliyoruz. Suriye’nin, Filistin’in, Arakan ve Doğu Türkistan’ın, Keşmir’in, Patani’nin ve Afganistan’ın çocukları artık Türkiye’de bir aileleri olduğu bilinci ile daha dik yürüyorlar. Üzerlerindeki iyi insan olma mesuliyetini daha bir derinden hissediyorlar.

Yetim yavrularımızın sesleri daha da gür çıksın diye Milli Eğitim Bakanlığımız, Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Eğitimbirsen ile üç yıldır tüm okul ve Kur’an kurslarımızda Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projemizi uyguluyoruz. Geçen eğitim döneminde 750,000’i aşkın öğrencimiz yetim kardeşlerine “sizinleyiz!” dediler. Yetim Dayanışma Günleri ile senenin üç ayı eğitim, sağlık, sosyal yardım, kalkınma ve kültürel destek projeleriyle kendi ülkelerinde yavrularımızı kucaklıyor, konukları oluyoruz. İHH’nın teklifi İslam İşbirliği Teşkilatı’nın kabulüyle artık 57 İslam ülkesi 15 Ramazan tarihini Dünya Yetimler Günü olarak idrak ediyorlar. Uluslararası Çocuk Buluşmaları ile gönül köprüleri kuruluyor yeryüzünün melekleri ile…

Ve sizler… Organ ve fuhuş mafyalarının, dilenci şebekeleri ve misyoner örgütlerin kıskacındaki 400 milyonu aşan yetim yavrularımız için bigane kalmadınız. Azı olan azından, çoğu olan çoğundan vererek bir yetimin, üç yetimin, beş yetimin başlarından okşadınız. Yetimi kendi öz yavrunuz bilerek gönül kapılarınızı ardına kadar açtınız. Efendimiz (sav)’in “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimse ile ben (şehadet parmağı ile orta parmağını bir araya getirerek) cennette bu kadar yakın olacağız” Hadis-i şerifinin rehberliğinde yavrularımıza sahip çıkabilme adına bizlere cesaret verdiniz. Her birinize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki varsınız…


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021