İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim Kardeşlerine Sahip Çıktılar
İHH İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) tarafından yetimler yararına başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasına ilk desteği, Ortaköy Süleyman Ezim İlk ve Ortaokulu yaptı.
Türkiye 30.11.2013

İHH İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) tarafından yetimler yararına başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasına ilk desteği, Ortaköy Süleyman Ezim İlk ve Ortaokulu yaptı.

Yapılan yardımlarla ilgili okula giderek öğrencilere ve okul idaresine teşekkür eden İHH İnegöl İnsani Yardım Derneği yöneticileri, okul yönetimine bir yetimi temsil eden fidan hediye etti. Dünya üzerinde birçok yetim olduğunu belirten Ortaköy Süleyman Ezim İlk ve Ortaokulu Müdürü Mustafa Polat, “Türkiye’de ve diğer ülkelerde de bir çok yetim var. Dolayısıyla onlara sizler yardım ediyorsunuz. Para veriyorsunuz. Böylece küçük yaştan itibaren iyiliği, yardımseverliği öğreniyorsunuz. Bu bizim hoşumuza gidiyor. Onun için böyle bir kampanyaya destek verdik. Şimdi de kampanyayı düzenleyen derneğimiz sizlere bu konuda bilgi verecek” dedi.

İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) Başkan Yardımcısı Burak Kılınç ise, 20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşan İHH İnsani Yardım Vakfı'nın savaş, doğal afet, hastalık, kronik açlık, yoksulluk gibi krizler yüzünden yetim kalan çocuklara sağlık, gıda, eğitim ve güvenli ortamlarda barınma imkânı sağladığını belirterek, “Şimdiye kadar Türkiye dahil 43 ülkede yaklaşık 32 bin çocuğumuz, hayırseverlerimizin katkılarıyla sürekli destek kapsamına alındı. Dünya genelinde 135 ülke ve bölgede yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren ve her geçen gün onlarca çocuğun hamiliğini üstlenen İHH, Türkiye’nin tüm kesimlerini yetim seferberliğine dahil edebilmek amacıyla, 2013 yılı Kasım ayı itibariyle yeni bir kampanya başlatıyor. Anaokulları, ilköğretim ve lise gibi okullarda ve Kur’an kursunda okuyan öğrencilerin katılabileceği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı destekli ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasıyla çocuklar ve gençler dünyanın herhangi bir yerindeki yetim kardeşlerine yardım eli uzatabilecek. Bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesi hedefleniyor” diye konuştu.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022