İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetim projesi Ağrı’da tanıtıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşim Var" projesinin tanıtımı Ağrı'da yapıldı.
Türkiye 04.03.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle Türkiye genelinde başlatılan İlk, orta okul ve liselerde uygulanacak “Her Sınıfın Bir Yetim kardeşim var" projesi Ağrı’da start aldı.

Hayrettin Atmaca Lisesi Konferans Salonundaki sunum, 66 okul müdürü, il milli eğitim müdürü, belediye başkanı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti.

Sunumu gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı Yetimhaneler Koordinatörü Reşat Başer, "İHH ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan projede amaç, insanlar arasında ki sosyal yardımlaşma duygusunu pekiştirip zor durumda olan çocuklara sahip çıkmaktır” dedi.

Her sınıfa bırakılacak bir kumbara aracılığıyla toplanacak olan paraların o sınıfın belirleyeceği yetim kardeşlerine destek olarak aktarılacağını belirten Başer, şöyle devam etti:
Sınıflar yetim kardeşlerini dünyanın her ülkesinden seçebilecekler. Savaş, doğal afet, insan hakları ihlallerinin mağdurları olan çocuklar bu tür emeklerle insan tacirlerinin, organ mafyalarının, elinden kurtularak hayatlarını ve kendi öz değerlerini yaşama fırsatı bulacaklar.

Projenin Ağrı ayağının startını veren Ağrı İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu üyesi Kenan Anığı; İYDER olarak Ağrı’da yaptıkları faaliyetlere değinerek, Ağrı’da 56 yetim çocuğa aylık maaş bağlandığını, dönemsel olarak gıda, giyecek ve çocuklara yönelik sosyal faaliyetler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Anığı, aynı zamanda Ağrı halkına yönelik eğitim, gıda yardımı, yurt dışında insani yardım konularda faaliyet yaptıklarını da sözlerine ekledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021