İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim projesi Aksaray'da tanıtıldı
Aksaray’da İHH İnsani Yardım Derneğince il merkezinde görev yapan okul müdürlerine ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi tanıtıldı.
Türkiye 18.12.2015

Aksaray’da İHH İnsani Yardım Derneğince il merkezinde görev yapan okul müdürlerine ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi tanıtıldı.

Programa Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Milli eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, İl Müftüsü Cemalettin Bal katıldı.

Dernek Başkanı Önder Özkan, Aksaray’da 178 yetim emanetle ilgilendiklerini söyledi. Her hafta okul ders desteği, yüzme, basketbol, voleybol gibi spor etkinlikleri ve değerler eğitimiyle onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Özkan, çocukların gelişiminde büyük oranda başarı sağlandığını belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan İHH İnsani Yardım Vakfı Yurtdışı Yetimhaneler Sorumlusu Reşad Başer, dünyada 400 milyon yetimin varlığını hatırlatarak başladığı konuşmasında Aksaray genelinde 178, Türkiye genelinde 10 bini  ve dünya genelinde 70 bini aşkın yetimi sahiplendiklerini söyledi. 

Yetim hususunun inancımızda çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Başer, öncelikle kendi çevremizden başlandığını, sonra dünyaya açıldıklarını belirtti. Yetimhanede büyüyen bir Afrikalı çocuğun şu an Gabon ülkesinin devlet başkanı olduğundan yola çıkarak, her yetimin dünyaya barış, huzur ve ufuk yayacak bireyler olabileceklerini, bunun da yetimlerle layıkıyla ilgilenerek başarılacağını kaydetti.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı da İHH’nın yetim projesiyle büyük bir hizmete imza attığını ve dua aldığını söyleyerek teşekkür etti. Devletin tüm birimleri olarak bu çocuklara her türlü desteği vereceklerini, okul müdürlerinin de aynı hassasiyetle bu meseleye sahip çıkacaklarına inandığını dile getirdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022