İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim yürekler üşümesin
Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) 100 yetime kışlık mont dağıtımı yaptı.
Türkiye 05.12.2013

Kış şartlarının ağır geçtiği Adıyaman’da, Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Yetim Birimi tarafından 1 Aralık 2013 Pazar günü “Yetim Yürekler Üşümesin” adı altında yardım programı düzenlendi.

Yetimlerin ve ailelerinin ağırlandığı programa, bağışta bulunan iş adamları ve gönüllüler yoğun ilgi gösterdi. Kahvaltı ile başlayan programın ardından yetimlere, önceden tespit edilen beden numaralarına göre 100 adet kışlık mont dağıtımı yapıldı. Programa çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubu katıldı.

Derneğin Yetim Birimi bayan gönüllüleri “Yetim Yürekler Üşümesin” kampanyasının çocuklar için çok önemli olduğunu, yapılan yardımın yalnızca mont dağıtmak olmadığını belirterek, çocukların derslerine daha çok çalışabileceklerini, kendilerini arkadaşları arasında mahcup hissetmeyeceklerini ve bunun da gelişme çağındaki çocuklar için çok önemli olduğunu söylediler.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022