İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetim yürekler üşümesin
Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) 100 yetime kışlık mont dağıtımı yaptı.
Türkiye 05.12.2013

Kış şartlarının ağır geçtiği Adıyaman’da, Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Yetim Birimi tarafından 1 Aralık 2013 Pazar günü “Yetim Yürekler Üşümesin” adı altında yardım programı düzenlendi.

Yetimlerin ve ailelerinin ağırlandığı programa, bağışta bulunan iş adamları ve gönüllüler yoğun ilgi gösterdi. Kahvaltı ile başlayan programın ardından yetimlere, önceden tespit edilen beden numaralarına göre 100 adet kışlık mont dağıtımı yapıldı. Programa çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubu katıldı.

Derneğin Yetim Birimi bayan gönüllüleri “Yetim Yürekler Üşümesin” kampanyasının çocuklar için çok önemli olduğunu, yapılan yardımın yalnızca mont dağıtmak olmadığını belirterek, çocukların derslerine daha çok çalışabileceklerini, kendilerini arkadaşları arasında mahcup hissetmeyeceklerini ve bunun da gelişme çağındaki çocuklar için çok önemli olduğunu söylediler.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022