İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimler için artık kumaşları sattı, ödülü hak etti
Batman'da babasına ait iş yerinde atık kumaşlardan yaptığı kalemlikleri satarak, yetim öğrencilere destek olan 10'uncu sınıf öğrencisi Ebrar Balandi, Türkiye Değer Ödülleri Yarışması'nda ödüle layık görüldü.
Türkiye 29.06.2015

Türkiye Değer Ödülleri Yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi iş birliğiyle düzenleniyor.

Ebrar, okulda başlattıkları ve daha sonra il genelinde uygulanan "Her Sınıfta Bir Yetim Kardeş Projesi" ile yetim öğrencilere her ay destek olduklarını dile getirdi. Projeye daha fazla katkıda bulunmak için terzilik yapan babasına ait iş yerinde, topladığı atık kumaşlardan kalemlik yaptığını ifade eden Balandi, şunları söyledi:

"İlk başta kalemlikleri okuldaki öğrenci arkadaşlarıma satışını yaptım. Kalanları ise yakınlarıma ve mahalledeki tanıdıklarıma satarak, paranın yetim öğrencilere ulaşmasını sağladım. Daha sonra bu çalışmayla yarışmaya katıldım. İldeki yarışmada birinci oldum, Türkiye genelinde ise üçüncülük kazandım."

Yetimler konusunda duyarlılığın artırılması için çalışmalara ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Ebrar, "Dünyada 200 milyonu aşkın yetim var ama gözardı ediliyor" dedi.

Batman Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Nezir Ceylan ise Balandi'nin başarısının örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021