İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimler için “Hoş Geldiniz” etkinliği
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından inşa edilen ve içerisinde 3 yetimhanenin bulunduğu Pakistan’daki Haripur Yetim Kampüsü’nde, yetim çocuklar için “Hoş Geldiniz” etkinliği düzenlendi.
Pakistan 16.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Pakistan’da inşa ettiği ve bünyesinde Bursa Emir Sultan Yetimhanesi, Darul Erkam Yetimhanesi ve Haripur IICO Yetimhanesi’nin bulunduğu Haripur Yetim Kampüsü yetimleriyle buluştu. Ara tatilden dönen ve yetimhaneye yeni başlayan yetimler, İHH tarafından desteklenen “Hoş Geldiniz” etkinliği ile karşılandı. Etkinliğe, yetim çocuklarla birlikte öğretmenler de katıldı.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-3.jpg

Pek çok etkinlik düzenlendi

Sabah namazının ardından fidan dikimiyle başlayan etkinlik, Khubaib Tekvando Spor Akademisi öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterileri ile devam etti. Gösteriden sonra yetimler; elma yeme yarışı, çuval yarışması, halat çekme, balon patlatma, trambolin ve yöresel oyunlar gibi faaliyetler ile eğlendi. Aynı zamanda yetimler, alanda kurulan el sanatları standında çalışmalarını sergileme imkânı da buldu. Gün boyu etkinlik alanında vakit geçiren yetimler, etkinliğin sonunda İHH bağışçılarına da dua ettiler.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-14.jpg

“İHH bağışçılarına teşekkür ediyorum”

Yetimhaneler Sorumlusu Mazhar Harun, “İHH İnsani Yardım Vakfı nezdinde, kurulduğu günden bu yana yetimhanemizden destelerini esirgemeyen İHH ailesine ve bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, İHH tarafından yapılan ikramlarla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’daki yardım faaliyetlerine 2022 yılında da devam etti. Gıda, gelir temini, eğitim, sağlık ve barınma gibi birçok alanda Afganistanlı ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıldı. Yardımlardan bir milyona yakın kişi istifade etti.
Yetim
10.01.2023
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan savaş mağduru sivillere, 2022 yılı içerisinde 51 bin ton ağırlığında 2 bin 43 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
10.01.2023
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında 19 ülkede bin 375 adet su kuyusunu hizmete açtı. Açılan su kuyuları sayesinde yüzbinlerce kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
Su Kuyusu
05.01.2023