İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimler için “Hoş Geldiniz” etkinliği
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından inşa edilen ve içerisinde 3 yetimhanenin bulunduğu Pakistan’daki Haripur Yetim Kampüsü’nde, yetim çocuklar için “Hoş Geldiniz” etkinliği düzenlendi.
Pakistan 16.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Pakistan’da inşa ettiği ve bünyesinde Bursa Emir Sultan Yetimhanesi, Darul Erkam Yetimhanesi ve Haripur IICO Yetimhanesi’nin bulunduğu Haripur Yetim Kampüsü yetimleriyle buluştu. Ara tatilden dönen ve yetimhaneye yeni başlayan yetimler, İHH tarafından desteklenen “Hoş Geldiniz” etkinliği ile karşılandı. Etkinliğe, yetim çocuklarla birlikte öğretmenler de katıldı.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-3.jpg

Pek çok etkinlik düzenlendi

Sabah namazının ardından fidan dikimiyle başlayan etkinlik, Khubaib Tekvando Spor Akademisi öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterileri ile devam etti. Gösteriden sonra yetimler; elma yeme yarışı, çuval yarışması, halat çekme, balon patlatma, trambolin ve yöresel oyunlar gibi faaliyetler ile eğlendi. Aynı zamanda yetimler, alanda kurulan el sanatları standında çalışmalarını sergileme imkânı da buldu. Gün boyu etkinlik alanında vakit geçiren yetimler, etkinliğin sonunda İHH bağışçılarına da dua ettiler.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-14.jpg

“İHH bağışçılarına teşekkür ediyorum”

Yetimhaneler Sorumlusu Mazhar Harun, “İHH İnsani Yardım Vakfı nezdinde, kurulduğu günden bu yana yetimhanemizden destelerini esirgemeyen İHH ailesine ve bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, İHH tarafından yapılan ikramlarla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek
İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek
Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan sivillere, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından her gün 85 bin adet ekmek dağıtılıyor.
16.05.2024
İHH ve BM’den Suriye’deki ailelere nakdi destek projesi
İHH ve BM’den Suriye’deki ailelere nakdi destek projesi
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin Suriye Sınır Ötesi İnsani Yardım Fonu (SCHF) kapsamında İHH tarafından uygulanan proje ile Aralık 2023, Mart 2024 tarihleri arasında Suriye’nin Afrin ilçe kırsalındaki Racu bölgesinde yaşayan 1150 aileye, 296 bin 465 dolar nakdi yardım desteği verildi.
30.04.2024
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveytli kuruluş Kuwait Society for Relief tarafından ortak hazırlanan insani yardım gemisi, Mersin Limanı’ndan Mısır Ariş Limanı’na doğru yola çıktı. Burada Mısır Kızılayı’na teslim edilecek yardım malzemeleri, ardından Gazze’ye ulaştırılacak. Gemide, birçok farklı kalemde 907 tonu aşkın malzeme yer alıyor.
14.04.2024