İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Yetimler için “Hoş Geldiniz” etkinliği
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından inşa edilen ve içerisinde 3 yetimhanenin bulunduğu Pakistan’daki Haripur Yetim Kampüsü’nde, yetim çocuklar için “Hoş Geldiniz” etkinliği düzenlendi.
Pakistan 16.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Pakistan’da inşa ettiği ve bünyesinde Bursa Emir Sultan Yetimhanesi, Darul Erkam Yetimhanesi ve Haripur IICO Yetimhanesi’nin bulunduğu Haripur Yetim Kampüsü yetimleriyle buluştu. Ara tatilden dönen ve yetimhaneye yeni başlayan yetimler, İHH tarafından desteklenen “Hoş Geldiniz” etkinliği ile karşılandı. Etkinliğe, yetim çocuklarla birlikte öğretmenler de katıldı.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-3.jpg

Pek çok etkinlik düzenlendi

Sabah namazının ardından fidan dikimiyle başlayan etkinlik, Khubaib Tekvando Spor Akademisi öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterileri ile devam etti. Gösteriden sonra yetimler; elma yeme yarışı, çuval yarışması, halat çekme, balon patlatma, trambolin ve yöresel oyunlar gibi faaliyetler ile eğlendi. Aynı zamanda yetimler, alanda kurulan el sanatları standında çalışmalarını sergileme imkânı da buldu. Gün boyu etkinlik alanında vakit geçiren yetimler, etkinliğin sonunda İHH bağışçılarına da dua ettiler.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-14.jpg

“İHH bağışçılarına teşekkür ediyorum”

Yetimhaneler Sorumlusu Mazhar Harun, “İHH İnsani Yardım Vakfı nezdinde, kurulduğu günden bu yana yetimhanemizden destelerini esirgemeyen İHH ailesine ve bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, İHH tarafından yapılan ikramlarla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH ve Bosna kurumlarından Suriye’de yardım çalışmaları
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile birlikte Suriye'de Şubat ayında yaşanan depremde yıkılan okul, cami ve yaşam evleri projelerin temellerini attı.
13.09.2023
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Batı Afrika ülkesi Nijer'deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf, Temmuz ayı içerisinde İnegöl İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle, ülkede çok sayıda projeyi hayata geçirdi.
26.07.2023