İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimler için “Hoş Geldiniz” etkinliği
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından inşa edilen ve içerisinde 3 yetimhanenin bulunduğu Pakistan’daki Haripur Yetim Kampüsü’nde, yetim çocuklar için “Hoş Geldiniz” etkinliği düzenlendi.
Pakistan 16.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Pakistan’da inşa ettiği ve bünyesinde Bursa Emir Sultan Yetimhanesi, Darul Erkam Yetimhanesi ve Haripur IICO Yetimhanesi’nin bulunduğu Haripur Yetim Kampüsü yetimleriyle buluştu. Ara tatilden dönen ve yetimhaneye yeni başlayan yetimler, İHH tarafından desteklenen “Hoş Geldiniz” etkinliği ile karşılandı. Etkinliğe, yetim çocuklarla birlikte öğretmenler de katıldı.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-3.jpg

Pek çok etkinlik düzenlendi

Sabah namazının ardından fidan dikimiyle başlayan etkinlik, Khubaib Tekvando Spor Akademisi öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterileri ile devam etti. Gösteriden sonra yetimler; elma yeme yarışı, çuval yarışması, halat çekme, balon patlatma, trambolin ve yöresel oyunlar gibi faaliyetler ile eğlendi. Aynı zamanda yetimler, alanda kurulan el sanatları standında çalışmalarını sergileme imkânı da buldu. Gün boyu etkinlik alanında vakit geçiren yetimler, etkinliğin sonunda İHH bağışçılarına da dua ettiler.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-14.jpg

“İHH bağışçılarına teşekkür ediyorum”

Yetimhaneler Sorumlusu Mazhar Harun, “İHH İnsani Yardım Vakfı nezdinde, kurulduğu günden bu yana yetimhanemizden destelerini esirgemeyen İHH ailesine ve bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, İHH tarafından yapılan ikramlarla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yemen’de sağlık hizmetlerine destek
Yemen’de sağlık hizmetlerine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Yemen’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Marib vilayetinde savaştan etkilenen halka hizmet vermek amacıyla kurulan sağlık merkezini 4 yıldır destekleyen İHH; Ahrar Vadisi’ndeki 121 katarakt hastasının da ameliyatını gerçekleştirdi.
Katarakt
10.05.2022
Azerbaycan’da şehit aileleri ve gaziler için iftar programı
Azerbaycan’da şehit aileleri ve gaziler için iftar programı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin Ağdam ilinde şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenlendi.
Ramazan
30.04.2022
İHH'dan Afganistan’a Ramazan yardımı
İHH'dan Afganistan’a Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı Afganistan’daki Ramazan çalışmaları kapsamında 2 bin 400 ihtiyaç sahibi aileye kumanya dağıtırken, 2 bin 600 kişiye de iftarlık ikram etti. İHH ayrıca, 150 ton buğday tohumu ve 38 bin 100 adet meyve fidanını da ihtiyaç sahibi çiftçilere ulaştırdı.
Yetim
30.04.2022