İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimler için “Hoş Geldiniz” etkinliği
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından inşa edilen ve içerisinde 3 yetimhanenin bulunduğu Pakistan’daki Haripur Yetim Kampüsü’nde, yetim çocuklar için “Hoş Geldiniz” etkinliği düzenlendi.
Pakistan 16.02.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Pakistan’da inşa ettiği ve bünyesinde Bursa Emir Sultan Yetimhanesi, Darul Erkam Yetimhanesi ve Haripur IICO Yetimhanesi’nin bulunduğu Haripur Yetim Kampüsü yetimleriyle buluştu. Ara tatilden dönen ve yetimhaneye yeni başlayan yetimler, İHH tarafından desteklenen “Hoş Geldiniz” etkinliği ile karşılandı. Etkinliğe, yetim çocuklarla birlikte öğretmenler de katıldı.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-3.jpg

Pek çok etkinlik düzenlendi

Sabah namazının ardından fidan dikimiyle başlayan etkinlik, Khubaib Tekvando Spor Akademisi öğrencileri tarafından hazırlanan spor gösterileri ile devam etti. Gösteriden sonra yetimler; elma yeme yarışı, çuval yarışması, halat çekme, balon patlatma, trambolin ve yöresel oyunlar gibi faaliyetler ile eğlendi. Aynı zamanda yetimler, alanda kurulan el sanatları standında çalışmalarını sergileme imkânı da buldu. Gün boyu etkinlik alanında vakit geçiren yetimler, etkinliğin sonunda İHH bağışçılarına da dua ettiler.

yetimler-icin-hos-geldiniz-etkinligi-14.jpg

“İHH bağışçılarına teşekkür ediyorum”

Yetimhaneler Sorumlusu Mazhar Harun, “İHH İnsani Yardım Vakfı nezdinde, kurulduğu günden bu yana yetimhanemizden destelerini esirgemeyen İHH ailesine ve bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, İHH tarafından yapılan ikramlarla son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH kuraklık yaşanan Doğu Afrika için çalışma başlatıyor
İHH kuraklık yaşanan Doğu Afrika için çalışma başlatıyor
Doğu Afrika büyük bir kuraklıkla karşı karşıya. Özellikle bölge ülkeleri Etiyopya, Somali ve Kenya, kuraklık nedeniyle zor günler yaşıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, kuraklıktan etkilenen ülkelere yardım ulaştırmak için harekete geçti.
15.09.2022
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
Savaş mağduru 25 bin aileye et yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib ve Halep ili kırsalındaki çadır kent ve kamplarda yaşayan 25 bin aileye et yardımı yapıldı.
Adak-Akika, Kurban
15.09.2022
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH’dan 96 Aileye yeni yuva
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Halep kentine bağlı İhtimlat kasabasında 96 evi ailelere teslim etti.
22.08.2022