İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimler ilgi odağı oldu
4.Uluslararası Yetim Buluşması için İHH tarafından Türkiye’ye getirilen yetimler İstanbul Valiliği’ni ziyaret ettiler. Yetim çocukları Vali Yardımcısı Mustafa Altuntaş valilik makamında kabul etti.
Türkiye 15.10.2009

17 Ekim Cumartesi saat 19.30’da Haliç Kongre Merkezi’nde başlayacak olan 4. Uluslar arası Yetim Buluşması için vakfımız tarafından Türkiye’ye getirilen yetim çocukları hayırsever halkımız bağrına bastı. Bir çok resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu yetimleri misafir olarak kabul etti.

Yetimler ziyaret programları çerçevesinde İstanbul Valiliğini de ziyaret ettiler.

Lübnan, Etiyopya, Sudan, Makedonya, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Pakistan ve Ağrılı yetim çocukları İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altuntaş kabul etti. Ziyarete yetimlerle birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve Genel Başkan Vekili Yavuz Dede katıldı.

Mustafa Altuntaş farklı ülkelerden gelen yetim çocuklarla sohbet etti, çocuklara çeşitli hediyeler sundu. Yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Altuntaş ziyaret sonrası çocuklarla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yetimlere Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu’da Esenler Kültür Merkezi’nde bir akşam yemeği verdi. Yetim çocuklara hediyeler verdi.

İstanbul’a hayran kaldılar


Bu arada yetimler; Sultanahmet Camii, Miniatürk, 1453 Panorama Müzesi ve Feshane gibi İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını gezdiler. Lunaparkta eğlendiler.

Yetim çocuklar bir yandan da Cumartesi akşamı gerçekleştirecekleri sunumlarının heyecanını yaşıyor. Prova çalışmalarını sürdüren yetimler, Haliç Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe tüm İstanbulluları bekliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022