İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimler ilgi odağı oldu
4.Uluslararası Yetim Buluşması için İHH tarafından Türkiye’ye getirilen yetimler İstanbul Valiliği’ni ziyaret ettiler. Yetim çocukları Vali Yardımcısı Mustafa Altuntaş valilik makamında kabul etti.
Türkiye 15.10.2009

17 Ekim Cumartesi saat 19.30’da Haliç Kongre Merkezi’nde başlayacak olan 4. Uluslar arası Yetim Buluşması için vakfımız tarafından Türkiye’ye getirilen yetim çocukları hayırsever halkımız bağrına bastı. Bir çok resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu yetimleri misafir olarak kabul etti.

Yetimler ziyaret programları çerçevesinde İstanbul Valiliğini de ziyaret ettiler.

Lübnan, Etiyopya, Sudan, Makedonya, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Pakistan ve Ağrılı yetim çocukları İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altuntaş kabul etti. Ziyarete yetimlerle birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve Genel Başkan Vekili Yavuz Dede katıldı.

Mustafa Altuntaş farklı ülkelerden gelen yetim çocuklarla sohbet etti, çocuklara çeşitli hediyeler sundu. Yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Altuntaş ziyaret sonrası çocuklarla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yetimlere Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu’da Esenler Kültür Merkezi’nde bir akşam yemeği verdi. Yetim çocuklara hediyeler verdi.

İstanbul’a hayran kaldılar


Bu arada yetimler; Sultanahmet Camii, Miniatürk, 1453 Panorama Müzesi ve Feshane gibi İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını gezdiler. Lunaparkta eğlendiler.

Yetim çocuklar bir yandan da Cumartesi akşamı gerçekleştirecekleri sunumlarının heyecanını yaşıyor. Prova çalışmalarını sürdüren yetimler, Haliç Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe tüm İstanbulluları bekliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022