İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimlerden 10 ilde toprağa binlerce fidan
İHH İnsani Yardım Vakfı ve ÇEKÜD Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlenen yetimlerin fidan dikme etkinliği Arnavutköy Belediye’sinin ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Türkiye 02.03.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı bakımını üstlendiği yetimler ile birlikte fidan dikme etkinliği düzenledi. “Toprağa Yeşil Bir Fidan, Kalplere Sıcak Bir Selam” sloganıyla 2 Mart Perşembe günü İstanbul Arnavutköy Tayakadın Mevkii’nde düzenlenen etkinliğe Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşimi Baltacı, İHH Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz, yetim çocuklar, aileleri ve çok sayıda gönüllü katıldı.Fidan dikme etkinliğinden önce konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşimi Baltacı “Burada birkaç güzelliği bir arada yaşıyoruz. Hem peygamber efendimizin emri olan ağaç dikmeyi yerine getiriyoruz hem de ilgiye ve alakaya en çok ihtiyaç duyan yetim çocuklarımızla birlikte sosyal bir etkinlik gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.İHH’nın bu yıl 3.sünü düzenleyeceği Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde 39 ülkede 230 projenin hayata geçirileceğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın bugün düzenlenen fidan dikme etkinliğinin eş zamanlı olarak Türkiye’de 10’dan fazla ilde gerçekleştirildiğini böylece binlerce fidanın doğaya kazandırıldığını belirtti. ÇEKÜD ile birlikte bu tür faaliyetleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirten Aydın etkinliğe katılan ve yetimlere destek veren herkese teşekkür etti.

ÇEKÜD olarak her yıl onlarca ağaçlandırma çalışmasına imza attıklarını belirten Başkan Süleyman Yorulmaz; “Uluslararası çapta gerçekleştirdiği faaliyetlerle takdir toplayan İHH İnsani Yardım Vakfı, bugün hiçbirimizin göz ardı etmemesi gereken çocukları sevindirmek için elinden gelin yapmaktadır. ÇEKÜD olarak bir nebze de olsa bu gayrete katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ÇEKÜD yetkilileri tarafından katılımcılara nasıl fidan dikileceği konusunda bilgi verildi. İlk fidanı Arnavutköy Belediye Başkanı Baltacı, İHH Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın ve ÇEKÜd Başkanı yetim çocuklarla birlikte dikti.

Aileleri ve yetim gönüllüleri ile birlikte fidanlarını toprağa diken çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Arnavutköy Belediyesi’nin ikramı olan öğle yemeğinin yenilmesinin ardından program sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022