İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimlerden Suriyeli Yaşıtlarına Mektup
Ankara İnsani Yardım Derneği, ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında sponsor aile sistemi ile bakımını üstlendiği yetimlerle bir araya geldi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 29.03.2013

Yaklaşık 200 yetimi sponsor aile sistemi kapsamında destekleyen Ankara İnsani Yardım Derneği yetim çocuklara yönelik anlamlı bir proje gerçekleştirdi. Gençlik Parkı girişinde bir araya gelen çocuklar, Suriyeli yaşıtları için yazdıkları mektupları balona bağlayarak gökyüzüne bıraktılar. Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu da Suriyeli çocukların yaşadığı drama dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı.

Çocukların düzenledikleri tiyatro gösterisiyle renk kattıkları program yenilen yemeğin ardından sona erdi. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar düzenlenen etkinlikten dolayı dernek yetkililerine teşekkür etti.

İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın yetimlerle ilgili duyarlılık oluşturmak ve zor şartlar altında yaşayan yetimlere maddi ve manevi destek sağlamak için başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. İHH, gelenekselleştirdiği Yetim Dayanışma Günleri programını da kampanyanın sonuna denk gelen 16-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022