İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimlerden Suriyeli Yaşıtlarına Mektup
Ankara İnsani Yardım Derneği, ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında sponsor aile sistemi ile bakımını üstlendiği yetimlerle bir araya geldi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 29.03.2013

Yaklaşık 200 yetimi sponsor aile sistemi kapsamında destekleyen Ankara İnsani Yardım Derneği yetim çocuklara yönelik anlamlı bir proje gerçekleştirdi. Gençlik Parkı girişinde bir araya gelen çocuklar, Suriyeli yaşıtları için yazdıkları mektupları balona bağlayarak gökyüzüne bıraktılar. Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu da Suriyeli çocukların yaşadığı drama dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı.

Çocukların düzenledikleri tiyatro gösterisiyle renk kattıkları program yenilen yemeğin ardından sona erdi. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar düzenlenen etkinlikten dolayı dernek yetkililerine teşekkür etti.

İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın yetimlerle ilgili duyarlılık oluşturmak ve zor şartlar altında yaşayan yetimlere maddi ve manevi destek sağlamak için başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. İHH, gelenekselleştirdiği Yetim Dayanışma Günleri programını da kampanyanın sonuna denk gelen 16-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021