İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimlere karne şöleni
İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul içerisinde sürekli ve dönemsel olarak desteklediği yetimlerin karnelerini düzenlediği bir program ile kutladı.
Türkiye 05.02.2014

Dünyanın dört bir yanında 37 binden fazla yetim çocuğun hamiliğini yapan İHH, Fatih’deki vakıf merkezinde düzenlediği program ile İstanbul içerisinde sürekli ve dönemsel olarak desteklediği yetimlere karne şenliği düzenledi.

Kahvaltı ile başlayan programdan sonra yetimler dağıtılan balonlar ve müzik eşliğinde eğlendiler. Yetim annelerinin de eşlik ettiği programa, İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Sorumlusu Murat Yılmaz ve İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım da katıldı. Yıldırım yetim annelerine yönelik yaptığı konuşmasında sabırlı olmaları gerektiğini ve kendi çocuklarına karşı gösterdikleri güler yüzün dahi sadaka olduğuna değindi:

“Çocuklarımızın imtihanı inşallah kolay olsun. Allah bu çocukların ayağına taş bile değdirmesin. İnsanlığa hizmet etsinler ve Müslümanların derdi ile dertlensinler. İHH var olduğu müddetçe sizinle beraber olmayı kendisine bir şeref bilecektir. Sizin varlığınız bizim için nimettir. Biz size değil, siz bizlere yardım ediyorsunuz.

Biz bu bilinç ile hareket ediyoruz. Sizlerle olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Sakın bu çocukları ezik ve çekingen yetiştirmeyin. Bu çocuklar özgüvenle büyürse ülkeleri, devletleri yönetecek kademelere kadar yükselebilirler. Bakın üç kişinin amel defteri kapanmaz. Geride sadaka-i cariye bırakanın, hayırlı bir evlat bırakanın ve ilim bırakanın. Eğer siz hayırlı bir evlat yetiştirirseniz sizden sonra sadaka-i cariyeler yapar ve kendi alanında ilim bırakır. Hayırlı bir evlat yetiştirirseniz diğer hepsine kavuşabilirsin. Allah annelere bu nimeti vermiş.”

Salonda yaşı diğerlerine göre daha büyük olan yetimlere de seslenen Yıldırım, onları çok sevdiklerini ve hep yanlarında olduklarını belirterek, “ Bu vakıf sizin büyük bir ağabeyiniz, ablanızdır. Ne derdiniz varsa, ne istiyorsanız onlar burada sizler için hazır olacaktır.” şeklinde konuştu.

Üzerinde “Biz Bir Aileyiz” yazılı büyük bir pastayı yetim çocuklar ile birlikte kesen Yıldırım, salondaki bütün çocuklara kırmızı güller dağıttı ve karneleri için hepsini teker teker tebrik etti.

Esma Karaköse isimli bir çocuğun Bülent Yıldırım için hazırladığı konuşma ise yüzleri gülümsetti. İHH’ya ve Bülent Yıldırım’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan kız çocuğu, “Tüm dünya çocuklarının ve bizim babamız olan Bülent Baba’ya hoş geldin diyorum. Biz onu çok seviyoruz. Ona uzanan eller kırılsın ve onun hakkında kötü konuşan diller de tutulsun. Bu vakıfta çalışıp bizimle hep oynayan, bizi hep gezdiren ve seven ablalarımıza da çok teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.

Yetim anneleri iyi dileklerini yazdıkları kâğıtları ve el emeği yaptıkları bir İHH amblemini Bülent Yıldırım’a, iki kız çocuğu ise ağabeylerinin yaptığı bir hat sanatını Yetim Birim Sorumlusu Murat Yılmaz’a hediye etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021