İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimlere unutulmaz anlar yaşattılar
Yetim Dayanışma Günleri (YDG) kapsamında Üsküdar, Sultanbeyli, Sancaktepe ve Beykoz’da düzenlenen etkinliklerde İHH İnsani Yardım Vakfı, yetimlere unutamayacakları anlar yaşattı.
27.05.2017

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yıl 7’ncisini düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri (YDG) kapsamında yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik çeşitli etkinlikler, yetim ailelerini kalkındıracak projeler ve yardım faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un Anadolu yakasındaki 4 ilçede etkinlikler düzenleyen İHH, yetimlere unutulmaz anlar yaşattı. Üsküdar, Sultanbeyli, Sancaktepe ve Beykoz’da ikamet eden yetimler, gönüllerince eğlendirildi.

bogaz.jpg

Cennetin Çocukları Üsküdar’da

Üsküdar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve İHH tarafından Üsküdar’daki yetim çocuklara ve ailelerine özel olduklarını hissettirmek ve onları mutlu etmek amacıyla Boğaz Turu düzenlendi.

Üsküdar İskelesi’nden başlanarak İstanbul’un en güzel yerlerinin ziyaret edildiği boğaz gezisinde yetim çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı. Çok sayıda çocuğun katıldığı gezide aileleri de çocuklara eşlik etti. Gezi boyunca düzenlenen mini konserler, palyaço etkinlikleri ve yarışmalarla eğlenen çocukların mutlukları gözlerinden okundu.

Gezinin sonunda çocuklara birbirinden güzel hediyeler takdim edildi.

sultanbeyli.jpg

Yetimlerle Pendik’te piknik

Sultanbeyli'de yaşayan ilk ve ortaokul öğrencisi yaklaşık 550 yetim çocuk, Sultanbeyli İHH öncülüğünde organize edilen "Cennetin Çocukları Şenliği"nde doyasıya eğlendi.

Pendik Yenişehir Mesire Alanı'nda karşılanan çocuklara, önce kahvaltı ikram edildi. Daha sonra, "Bir Hayalim Var" isimli resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren çocuklara bisiklet hediye edildi. Mesire yerine kurulan çeşitli oyun alanlarında eğlenen çocuklar için uçurtma şenliği düzenlendi, Hacivat Karagöz gösterisi sahnelendi. Gönüllerince eğlenen çocuklara öğle yemeğinin ardından dondurma ikram edildi.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan İHH Sultanbeyli Temsilcisi Hüseyin Sürmeneli, İHH İnsani Yardım Vakfının din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapmaksızın, dünyanın her yerinde, sıkıntıya düşmüş, savaş ve tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, zulme uğramış herkese yardım ulaştırmaya çalıştığını belirterek, "Mart, Nisan ve Mayıs aylarında dünya genelinde 'Cennetin Çocukları' ile dayanışma günleri düzenliyoruz. 36 ülkede, 651 proje ile 170 bine yakın yetim çocuğa ulaşılması hedeflendi. 651 projenin 324’ü de Türkiye’nin 60 ilinde uygulanacak. Bugün gerçekleştirdiğimiz şenliğimiz de bunlardan biridir" dedi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım şahsında etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek, dünyanın sessiz kaldığı, özellikle batılı ülkelerin duymak istemediği, görmek istemediği tüm acıları, ıstırapları üstlenen bir devletin ve bir milletin evladı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli Şubesi, Yetim Anneleri Derneği, Turgut Reis İlkokulu ve Battalgazi İmam Hatip Ortaokulunun da destek verdiği "Cennetin Çocukları Şenliği", çocuklara giyim, kırtasiye ve temizlik kitlerinden oluşan hediye paketlerinin verilmesiyle tamamlandı.

genel.jpg

İyilikte yarışan Sancaktepe, yetimlerine sahip çıkıyor

“Sancaktepe Kardeşliği Hissediyor” sloganı ile yola çıkan Sancaktepe İHH, ilçesinde bulunan yetimlere bir şenlik düzenledi. 

Yaklaşık 200 çocuğun katıldığı program, heyecanlı anlara şahitlik etti. Şenlik bir mesire alanında yapıldı. Çocuklar, düzenlen yarışmalar oynan oyunlarla gönüllerince eğlendi. Grafiti resimler çizildi. Yüzler boyatıldı. Program yemek ikramı ve hediye dağıtımı ile son buldu.

Şenliğin finansmanlığını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sancaktepe Belediyesi ve Yunus Emre Camii Derneği (YECDER) üstlenirken organizasyonu ise Sancaktepe İHH Temsilciliği gönüllüleri düzenledi.

seker.jpg

Beykoz Kartopu Çocuk Şenliği

Beykoz İHH Temsilciliği, Kartopu Çocuk Şenliği’nde ilçesindeki yetimlerle düzenlediği boğaz turunda buluştu. Yaklaşık 300 çocuğun katıldığı programa İlçe Müftüsü ve Milli Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti. Kahvaltı ile başlayan tur, boğazın tarihinin anlatılması ve eğlenceli yarışmalarla devam etti. Program, öğle yemeği ve hediye dağıtımı ile son buldu.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

İlgili haberler
Tümünü gör
Muş’ta yetim 4 genç kıza çeyiz desteği
Muş’ta yetim 4 genç kıza çeyiz desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, her yıl düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri (YDG) etkinlikleri kapsamında yurt içinde ve yurt dışında yetimlere ve ailelerine yönelik çeşitli programlar, gelir desteği amaçlayan projeler ve yardım faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak, Muş İHH tarafından ekonomik imkânları kısıtlı yetim 4 genç kıza çeyiz desteği sağlandı.
12.05.2023
Deprem bölgesinde milyonlarca kişiye destek
Deprem bölgesinde milyonlarca kişiye destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, deprem bölgelerinde yardım çalışmalarına devam ediyor. İHH, bugüne kadar 7 bin 341 arama kurtarma ve acil yardım görevlisi ile çalışmalarda bulundu ve depremden etkilenen milyonlarca kişiye destek oldu.
03.05.2023
İHH Somalili 38 bin 601 aileye un dağıttı
İHH Somalili 38 bin 601 aileye un dağıttı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılından bu yana kuraklığın yoğun bir şekilde devam ettiği Somali’de yardım çalışmalarına devam ediyor. İHH, çalışmaları kapsamında son olarak, ülkenin 10 şehrinde 38 bin 601 aileye 75’er kilo un dağıtımında bulundu. Dağıtımlardan yaklaşık 232 bin kişi faydalandı.
26.04.2023