İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimlerimizle Darülaceze ziyareti
İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi, 2014 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Darülaceze'yi ziyaret etti.
Türkiye 17.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, 16-31 Mart tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenecek olan 2014 Yetim Danışma Günleri için başlattığı etkinliklere devam ediyor. Vakfın Yetim Birimi yetkilileri dönemsel ve sürekli olarak destekledikleri yetimler ve anneleri ile hafta sonu Kayışdağı’nda bulunan Darülaceze'yi ziyaret etti.

Yetim Birim yetkilileri ve gönüllüleri Darülaceze sakinlerine çiçek verirken, çocuklar ise çikolata dağıttı. Yetimler ayrıca üzerinde İHH amblemi bulunun küçük saksılar, toprak ve fıstıkçamı tohumu hediye etti. Darülaceze sakinleri bu hediyelerden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Birçoğu hediye edilen tohumları hemen dikerken, yetimlerle sohbet etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yurt içi Yetim Birimi Sorumlusu Hatice Cevher, “Bizim için çok rutin ve sıradan olan birçok şey buradaki sakinler için öyle değil. Örneğin kendini evinde hissetmek istiyor ve bunun için çok çabalıyorlar. Bizler yetim çocuklarımızın bu noktada farkındalık ve bilinç kazanmasını istiyoruz. Bu nedenle onlarla birlikte Darülaceze sakinleri ile sohbet etmeye ve hayır dualarını almaya geldik” şeklinde konuştu.
 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022