İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimlerimizle Darülaceze ziyareti
İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi, 2014 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Darülaceze'yi ziyaret etti.
Türkiye 17.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, 16-31 Mart tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenecek olan 2014 Yetim Danışma Günleri için başlattığı etkinliklere devam ediyor. Vakfın Yetim Birimi yetkilileri dönemsel ve sürekli olarak destekledikleri yetimler ve anneleri ile hafta sonu Kayışdağı’nda bulunan Darülaceze'yi ziyaret etti.

Yetim Birim yetkilileri ve gönüllüleri Darülaceze sakinlerine çiçek verirken, çocuklar ise çikolata dağıttı. Yetimler ayrıca üzerinde İHH amblemi bulunun küçük saksılar, toprak ve fıstıkçamı tohumu hediye etti. Darülaceze sakinleri bu hediyelerden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Birçoğu hediye edilen tohumları hemen dikerken, yetimlerle sohbet etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yurt içi Yetim Birimi Sorumlusu Hatice Cevher, “Bizim için çok rutin ve sıradan olan birçok şey buradaki sakinler için öyle değil. Örneğin kendini evinde hissetmek istiyor ve bunun için çok çabalıyorlar. Bizler yetim çocuklarımızın bu noktada farkındalık ve bilinç kazanmasını istiyoruz. Bu nedenle onlarla birlikte Darülaceze sakinleri ile sohbet etmeye ve hayır dualarını almaya geldik” şeklinde konuştu.
 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022