İHH İnsani Yardım Vakfı
Yetimlerle uçurtma müzesine gezi
İHH’nın İstanbul’da bakımını üstlendiği yetim çocuklar, Üsküdar’daki Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ne yapılan gezide kendi uçurtmalarını yapmanın heyecanını yaşadı.
Türkiye 14.04.2015

İHH Yetim Birimi, “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında İstanbul’da bakımını üstlendiği yetim çocuklarla birlikte Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ne bir gezi düzenledi.

 
Gezide, müze kurucusu Mehmet Naci Aköz tarafından çocuklara uçurtmalar hakkında bir sunum yapıldı. Müzede bulunan birbirinden farklı uçurtmaları gören çocuklar daha sonra atölye çalışmasına katıldı. Yetim çocuklar burada seçmiş oldukları rengârenk uçurtma kâğıtlarından Mehmet Naci Aköz ve ekibinin de yardımıyla kendi uçurtmalarını heyecanla yaptılar.
 
Program sonunda, yetim çocuklar yapmış oldukları uçurtmalara sahip olmanın vermiş olduğu mutlulukla müzeden ayrıldı.
 
 
 
 
İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022