İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimlerle uçurtma müzesine gezi
İHH’nın İstanbul’da bakımını üstlendiği yetim çocuklar, Üsküdar’daki Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ne yapılan gezide kendi uçurtmalarını yapmanın heyecanını yaşadı.
Türkiye 14.04.2015

İHH Yetim Birimi, “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında İstanbul’da bakımını üstlendiği yetim çocuklarla birlikte Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ne bir gezi düzenledi.

 
Gezide, müze kurucusu Mehmet Naci Aköz tarafından çocuklara uçurtmalar hakkında bir sunum yapıldı. Müzede bulunan birbirinden farklı uçurtmaları gören çocuklar daha sonra atölye çalışmasına katıldı. Yetim çocuklar burada seçmiş oldukları rengârenk uçurtma kâğıtlarından Mehmet Naci Aköz ve ekibinin de yardımıyla kendi uçurtmalarını heyecanla yaptılar.
 
Program sonunda, yetim çocuklar yapmış oldukları uçurtmalara sahip olmanın vermiş olduğu mutlulukla müzeden ayrıldı.
 
 
 
 
İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022