İHH İnsani Yardım Vakfı
Yozgat’ta Mazlumlara Destek Zalimlere Lanet Yürüyüşü
Yozgat’ta Suriye ve Mısır’daki katliamlar nedeniyle, “Mazlumlara Destek, Zalimlere Lanet Yürüyüşü” yapıldı.
Suriye, Türkiye 02.09.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin girişimiyle yapılan organizasyona Anadolu Gençlik Derneği, Beşir Derneği, Cadde Taraftarlar Derneği, Diva-sen, Diyanet-Sen, Deva-Der, Din Görevlileri Derneği, Ensar Vakfı, Eğitimciler Derneği, Gönül Doktorları Derneği, Gül Eğitim ve Kültür Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İnfak Derneği, İmam Hatip Lisesi Mezunları Vakfı, Memur-Sen’e bağlı tüm sendikalar, Semerkand Vakfı, Umut Derneği, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat Eğitim ve Sosyal Gelişim Derneği ile Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği’nin de içinde bulunduğu birçok sivil toplum örgütü katıldı.

 

Gıyabi cenaze namazının kılınması ile başlayan program, basın açıklamasının okunması ile devam etti.

 

Programda ortak basın açıklamasını İHH İnsani Yardım Vakfı Yozgat gönüllüsü Ali Vahit Ekinci okudu. Basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: "Mısır’da yaşanan acılara ölümlere odaklanmış üzülürken Suriye’den gelen görüntüler ve haberler bizi daha fazla sarstı. Suriye’nin yeni yezidi, firavunu Esed, Şam’ın kenar mahallelerine kimsayasal gaz atarak bin 300 Müslümanı katletti. Bebeklerin, çocukların, kadın ve yaşlıların içinde bulunduğu bu görüntüler, şüphesiz tüylerimizi diken diken etti. Üç yıldır devam eden bu katliamı yapan Esed’e lanet olsun. Onun rejimini destekleyen bölge ve dünya devletlerine lanet olsun.”

Program, Mısır El-Ezher Üniversitesi mezunu Ali İhsan Okur’un İhvan ve Mısır direnişi konuşması ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021