İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yozgat’ta Mazlumlara Destek Zalimlere Lanet Yürüyüşü
Yozgat’ta Suriye ve Mısır’daki katliamlar nedeniyle, “Mazlumlara Destek, Zalimlere Lanet Yürüyüşü” yapıldı.
Suriye, Türkiye 02.09.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin girişimiyle yapılan organizasyona Anadolu Gençlik Derneği, Beşir Derneği, Cadde Taraftarlar Derneği, Diva-sen, Diyanet-Sen, Deva-Der, Din Görevlileri Derneği, Ensar Vakfı, Eğitimciler Derneği, Gönül Doktorları Derneği, Gül Eğitim ve Kültür Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İnfak Derneği, İmam Hatip Lisesi Mezunları Vakfı, Memur-Sen’e bağlı tüm sendikalar, Semerkand Vakfı, Umut Derneği, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat Eğitim ve Sosyal Gelişim Derneği ile Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği’nin de içinde bulunduğu birçok sivil toplum örgütü katıldı.

 

Gıyabi cenaze namazının kılınması ile başlayan program, basın açıklamasının okunması ile devam etti.

 

Programda ortak basın açıklamasını İHH İnsani Yardım Vakfı Yozgat gönüllüsü Ali Vahit Ekinci okudu. Basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: "Mısır’da yaşanan acılara ölümlere odaklanmış üzülürken Suriye’den gelen görüntüler ve haberler bizi daha fazla sarstı. Suriye’nin yeni yezidi, firavunu Esed, Şam’ın kenar mahallelerine kimsayasal gaz atarak bin 300 Müslümanı katletti. Bebeklerin, çocukların, kadın ve yaşlıların içinde bulunduğu bu görüntüler, şüphesiz tüylerimizi diken diken etti. Üç yıldır devam eden bu katliamı yapan Esed’e lanet olsun. Onun rejimini destekleyen bölge ve dünya devletlerine lanet olsun.”

Program, Mısır El-Ezher Üniversitesi mezunu Ali İhsan Okur’un İhvan ve Mısır direnişi konuşması ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022