İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Yüzlerce STK’nın desteğiyle acil kış kampanyası
İHH’nın dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahipleri için başlattığı kış kampanyasına aralarında Memur-Sen ve Hak-İş’inde bulunduğu yaklaşık bin STK'nın katılımıyla Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen basın toplantısıyla start verildi.
GüneyAsya, OrtaAsya, Ortadoğu, Suriye 12.11.2015

İHH’nın dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahipleri için başlattığı kış kampanyasına aralarında Memur-Sen ve Hak-İş’inde bulunduğu yaklaşık bin STK'nın katılımıyla Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen basın toplantısıyla start verildi.

Soğuk kış kapıda. Mülteciler, evsizler, kimsesizler ve muhtaçlar için zor günler başlıyor. Yüz binlerce kişinin sığındığı Suriye mülteci kamplarında gıda sıkıntısı baş gösterdi. Göç yollarında her gün onlarca Asyalı ve Afrikalı göçmen hayatını kaybediyor. Hastalıklar ve soğuk zaten zor durumda olan ihtiyaç sahiplerini çaresiz bırakıyor. Bebeklerin mamaya, çadırların battaniye ve sobaya, ekmek fırınlarının una, hastaların ilaca ihtiyacı var. Türkiye'de ve dünyada zor durumda kalan milyonlarca insan yardım bekliyor
Dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin acısını dindirmek amacıyla bölgeye yönelik yardım çalışmaları aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, kış aylarında mağdur olmaması için acil yardım kampanyası başlattı.

Kampanyanın tanıtımı için Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde aralarında Memur-Sen ve Hak-İş’inde bulunduğu yaklaşık bin STK’nın katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

“Soğuktan tir tir titreyen çocuklara şahidiz”

Toplantının açılışında konuşan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, sözlerine “Suriye'de varil bombalarının parçaladığı çocuklara, hapishanede işkence çeken kadınlara, soğuktan tir tir titreyen çocuklara da şahidiz. Biz rahat evlerinde oturan annelere de konformist hayatlara da şahidiz. Her şey gözümüzün önünde oluyor” diyerek başladı.

Bu şahitliğin sonucunda dünyanın dört yanına yardım götürmek istediklerini belirten Yıldırım, şöyle devam etti:
“Kesintisiz 24 saat üşüyen, bir battaniye yok mu bana gönderecek diye Allah’a dua eden insanları biliyoruz. Soğuktan ölen insanlar biliyoruz. Bizi en çok acıtan kimsesiz, garip, mülteci, yolda kalmış, bir çadıra muhtaç, soğuktan donmuş zayıf insanların cesetleridir. Onun için benim sizden ricam ne olur, israfı kesin. Yeryüzünde sizin elinize bakan insanlar var.”

Suriye’deki kamplarda sadece 180 bin insanın olduğunu kaydeden Yıldırım, “Bu sayı çok az. Milyonlarca insana bakar hale gelmeliyiz. O nedenle bu insanların kışı atlatması açısından kış kampanyası çok önemli” dedi.

“Hepsi küçük miktarlarla alınabilecek şeyler”

“Fotoğraftaki 6 Ekisiği Tamamlayın” kampanyası hakkında bilgi veren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:
“Biz istiyoruz ki en zengininden en fakire kadar herkesten, Allah’ın hem kendi hayatlarında hem de bulunduğu topraklara bereket vermesi açısında 6 eksiği tamamlamasını istiyoruz. Bir bebe bisküvisi 5 TL mesela, atkı-eldiven-bere 10 TL. Yani hepsi küçük miktarlarla alınabilecek şeyler. İşte görüyorsunuz yaklaşık 1000 STK bu kampanyaya destek verecek. Kaybedecek 1 dakikamız yok. Her kayıpta biri gözyaşı döküyor. Yeryüzünde bir yetimin gözyaşı varsa yaşadığımız coğrafyada bereket olur mu? Allah hepinizden razı olsun. Bizi hiç yalnız bırakmadınız. Sizler yeryüzünüzün iyilik meleklerisiniz.”

 

 

 

 

 

 


 

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Fas’a yönelik acil yardım çalışması
İHH’dan Fas’a yönelik acil yardım çalışması
İHH İnsani Yardım Vakfı, Fas’ta yaşanan 7 büyüklüğündeki depremin ardından yardım çalışmaları için harekete geçti. Vakıf tarafından ülkeye gönderilen insani yardım ekibi tarafından acil yardım çalışmalarının ilk etabında 160 aileye gıda paketi, battaniye ve elbise dağıtımında bulunuldu.
11.09.2023
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından, yetimler için yeni eğitim öğretim yılı öncesi şenlik düzenlendi. Şenlikte düzenlenen etkinlik ve oyunlar sayesinde çocuklar, eğlenceli anlar yaşadı.
07.09.2023
Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesi ülkeye ulaştı
Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesi ülkeye ulaştı
İHH, 15 Nisan'dan bu yana iç karışıklığın devam ettiği Sudan’a 15 konteynerlik yardım malzemesi gönderdi. Olayların başladığı tarihten bu yana ülkeye gönderilen en geniş kapsamlı yardım olma özelliği taşıyan çalışma ile, 200 bine yakın Sudanlı’ya destek ulaştırılması hedefleniyor.
16.08.2023