İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Filistin

Lübnan Sağlık Ocağı

$40.252,43
100,00%
682 kişi bu projeyi destekledi

‘Eşim 6 yıl önce kalp krizinden vefat etti. Evi tek başıma idare etmek zorundayım. En korktuğum şey çocuklarımın hasta olması. Çünkü hasta olurlarsa hastaneye gidecek param yok. Aç kaldığım günler de oldu ama en çok hastalıktan korkuyorum.’

İki çocuk annesi Derin Dahveş Lübnan’da yaşayan binlerce Filistinli mülteciden biri. Mülteci oldukları için devletin verdiği imkanlardan yararlanamıyorlar. Sağlık bunların başında geliyor. Basit bir ameliyat için bile ciddi miktarda para ödemeleri gerekiyor.

112.jpg

Lübnan’daki mülteciler için yapılacak en iyi şeylerden biri sağlık hizmeti sunmak. Biz, hali hazırda var olan ancak yeterli destek bulamadığı için çalışmayan bir sağlık ocağını destekleyecek proje geliştirdik. Burada çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları,  kalp hastalıkları, diş sağlığı, acil bölümü gibi birçok bölüm var. Filistinli mülteciler hastalandığında burada kolayca tedavi olabilecekler.

Lübnan Sağlık Ocağı’nın size ihtiyacı var. Gelin, binlerce Filistinli mülteciye hizmet edecek sağlık ocağına birlikte destek olalım, hasta olmaktan korkmasınlar.