İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Diğer konulara göz atın:

Benim Adım Ahmet hakkında sorulan sorular
Projenin hedefi nedir?

Bu proje ile yetim ya da ihtiyaç sahibi bir çocuğun gıda, eğitim, kıyafet gibi ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Yıl boyunca devam edecek olan bu proje ile çocuklara düzenli yardım ulaştırılacak.

Bu projeden kimler faydalanacak?

Dünyanın dört bir yanındaki yetimler ve maddi imkanları kısıtlı ihtiyaç sahibi çocuklar bu projeden faydalanacak.

Oyuncak bağışı neyi ifade eder?

Oyuncak bağışı yetimlerin eğlenmesi ve öğrenmesi için kullanılan her türlü eşyayı içerir. Bu kimi zaman uzaktan kumandalı bir araba kimi zaman bir tablet kimi zaman da bir bilgisayar olabilir.

Yemek bağışı nasıl değerlendirilir?

Binlerce yetim ve ihtiyaç sahibi çocuk, Türkiye’den yapılan yardımlarla hayatını sürdürüyor. Yaptığınız yiyecek bağışları lezzetleri yemeklere dönüşür ve yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların sofrasını neşelendirir. Bu bağışlar aynı zamanda yetimlerin eğitimi, yetimhanelerin tamir tadilatı, yetimler için gerekli araç gereçlerin alınması ve yaşadıkları ortamın güzelleştirilmesi için de kullanılıyor.

Projenin çocuklar üzerindeki etkisi nedir?

Çocukların eğitim, beslenme, giyim ve teknoloji erişimi gibi temel ihtiyaçları karşılanarak, sağlıklı bir şekilde büyümeleri, eğitimlerine devam edebilmeleri ve potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilmeleri sağlanmaktadır.