İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Seferberlik İlan Ediyoruz!
06.02.2023

Çok büyük bir depremle karşı karşıyayız. Her geçen gün, her geçen dakika yeni haberler geliyor. Felakete uğrayan illerimizi gezdik. Depremin etkilerini ve arama kurtarma ekiplerimizin çalışmalarını yerinde inceledik; planlamalar yaptık.

Enkazlardan insan sesleri geliyor. Arama kurtarma ekipleri fedakarca çalışıyorlar. İncelemelerim sırasında bir çok şahitliğim de oldu. Annesi ve kardeşi öldüğü halde kendisine söyleyemediğimiz bir kızın bekleyişini gördüm. Başka bir enkazda, bir annenin çocuğuna sarılmak için hareket ettiğini ama yetişemeyip vefat ettiğini gördüm. 

Burada durum çok kötü. İnsanların her şeye ihtiyacı var. Buradan seferberlik ilan etmek istiyoruz. Depremzede vatandaşlarımıza destek olun, yardım gönderin. Ekmek, su, hilti, kazma, kürek lazım. Arama kurtarma ekipmanları lazım. İnsanlar çalışacak araç gereç bile bulamıyor. Bu yüzden nakdi yardımlar da gerekli.

Arama kurtarmadan sonra en önemli ihtiyaç sıcak yemek. Burada yemeğe ve suya çok ihtiyaç var. Hepinizi yardım etmeye çağırıyorum. Burada insanlar gerçekten aç, susuz ve üşüyorlar. Yardımlarınızı artırın. Çünkü daha henüz işin başındayız.

 

F. Bülent Yıldırım
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı

 


DESTEK OL