İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
"Enkazda Saatlerce Çalıştılar"
Abdurrahim Kibritçi 10.02.2023

 "Deprem olunca hemen annemlerin evine koştum. Ev yıkılmıştı. Yardım edecek kimse yoktu..."

Deprem olduktan hemen sonra Kahramanmaraş'a gittik. Arama kurtarma ve hasar tespit çalışmaları yaparken Emrah abi ve kardeşi Hatice abla ile karşılaştık. Hatice abla bize depremde yaşadıklarını anlattı: "Ben böyle bir şey yaşamadım. Kendimi evden dışarı zor attım. Hemen annemlerin evine koştum. Ev yıkılmıştı ve etrafta yardımcı olacak kimse yoktu. Dünyam başıma yıkıldı. Yardım edecek birilerini ararken İHH'dan Ahmet abiyi bulduk. Arkadaşlarıyla beraber saatlerce aralıksız çalıştılar. Babam rahmetli oldu ama annemi sağ salim kurtardılar enkazdan. Bana dünyaları verdiler." dedi. Hatice abla öğretmenmiş. "Öğrencilerimi Ahmet abi ve arkadaşları gibi mert ve çalışkan yetiştireceğim, söz veriyorum" dedi.

photo1675776928.jpgEmrah abi, anne babasını ambulansa bindirdikten sonra Ahmet abiye sıkı sıkı sarıldı. Umudun ve sevincin ne olduğunu Emrah abinin yüzünde gördüm.

Abdurrahim Kipritçi

Arama kurtarma ve acil yardım ekiplerimiz deprem bölgesinde çalışmalarına devam ediyor. Siz de destek olabilir, bir kişinin kurtarılmasına vesile olabilirsiniz .

 

Depremzedeleri yalnız bırakmayalım