İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
12 yardım tırımız Urfa'dan Suriye'ye girdi
İnsani Yardım Vakfı İHH organizatörlüğünde İstanbul'dan hareket eden 33 tırdan 12'si Akçakale Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçti.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 07.01.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ve yaklaşık 300 kadar sivil toplum kuruluşunun düzenlediği “Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyası çerçevesinde İstanbul'dan yola çıkan 33 tırlık yardım konvoyundan, Akçakale Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçmesi planlanan 12 tır, Akçakale ilçesine ulaştı.

Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından konvoy, dualar eşliğinde Akçakale Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçti. Yardımların Rakka, Halep, Hama, Humus, Lazkiye ve Şam ile kırsal bölgelerdeki Suriyelilere dağıtılması planlanıyor.

''Devamını bekliyoruz''

İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, uğurlama merasiminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dünyadaki bütün ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya çalıştığını belirterek, son iki yıldır Suriye'deki mağdur halka da ciddi destek sağlandığını anlattı. Söz konusu yardım kampanyasına verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Atila, şunları söyledi:

''Suriye'de 2 yıla yakın süren bu savaştaki mazlumlara o günden beri değişik noktalardan yardımlarımızı gönderiyoruz. Son olarak 33 tırlık bir konvoyumuz İstanbul'dan yola çıktı. Şu anda Akçakale Sınır Kapısı'ndan yaklaşık 300 ton un taşıyan 12 tırlık yardım konvoyumuzu, birazdan karşı tarafta irtibatlı olduğumuz kardeşlerimize teslim edeceğiz. Diğer tırlarımız da Hatay ve Kilis'teki kapılardan karşı tarafa geçecek. Allah hayır sahiplerinden razı olsun, bağışlar olmazsa bunların hiçbirini yapamazdık. Hayırseverlere teşekkür ediyor, desteklerinin devamını bekliyoruz.''

Konvoyla birlikte İstanbul'dan gelen İHH Lojistik sorumlusu Yılmaz Urfalı da yardımları Suriye'deki mağdur insanlara ulaştırdıktan sonra Türkiye'ye geri dönmeyi planladıklarını kaydetti.

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın      

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022