İHH İnsani Yardım Vakfı
12 yardım tırımız Urfa'dan Suriye'ye girdi
İnsani Yardım Vakfı İHH organizatörlüğünde İstanbul'dan hareket eden 33 tırdan 12'si Akçakale Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçti.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 07.01.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ve yaklaşık 300 kadar sivil toplum kuruluşunun düzenlediği “Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyası çerçevesinde İstanbul'dan yola çıkan 33 tırlık yardım konvoyundan, Akçakale Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçmesi planlanan 12 tır, Akçakale ilçesine ulaştı.

Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından konvoy, dualar eşliğinde Akçakale Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçti. Yardımların Rakka, Halep, Hama, Humus, Lazkiye ve Şam ile kırsal bölgelerdeki Suriyelilere dağıtılması planlanıyor.

''Devamını bekliyoruz''

İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, uğurlama merasiminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dünyadaki bütün ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya çalıştığını belirterek, son iki yıldır Suriye'deki mağdur halka da ciddi destek sağlandığını anlattı. Söz konusu yardım kampanyasına verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Atila, şunları söyledi:

''Suriye'de 2 yıla yakın süren bu savaştaki mazlumlara o günden beri değişik noktalardan yardımlarımızı gönderiyoruz. Son olarak 33 tırlık bir konvoyumuz İstanbul'dan yola çıktı. Şu anda Akçakale Sınır Kapısı'ndan yaklaşık 300 ton un taşıyan 12 tırlık yardım konvoyumuzu, birazdan karşı tarafta irtibatlı olduğumuz kardeşlerimize teslim edeceğiz. Diğer tırlarımız da Hatay ve Kilis'teki kapılardan karşı tarafa geçecek. Allah hayır sahiplerinden razı olsun, bağışlar olmazsa bunların hiçbirini yapamazdık. Hayırseverlere teşekkür ediyor, desteklerinin devamını bekliyoruz.''

Konvoyla birlikte İstanbul'dan gelen İHH Lojistik sorumlusu Yılmaz Urfalı da yardımları Suriye'deki mağdur insanlara ulaştırdıktan sonra Türkiye'ye geri dönmeyi planladıklarını kaydetti.

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın      

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022