İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
6 bin 500 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından hazırlanan 6 bin 500 adet okul çantası ve kırtasiye seti Suriye’deki öğrencilere dağıtıldı.
22.11.2023

Suriye’de savaş şartlarına rağmen zor koşullar altında eğitim ve öğretime devam ediliyor.

İnşa etmiş olduğu okullarla Suriye’deki binlerce çocuğun eğitim hayatına katkıda bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, ‘‘Eğitimi Destekleme Çalışmaları’’ kapsamında Suriye’nin İdlib bölgesindeki 6 bin 500 öğrenciye, okul çantası ve kırtasiye seti dağıttı.

İçerisinde defter, kalem, silgi, cetvel, boyama takımı gibi kırtasiye malzemelerinin bulunduğu set ve okul çantaları ile öğrenciler mutlu oldu.

İHH Suriye Çalışmaları Eğitim Koordinatörü Sebahattin Aydın, yaptığı açıklamada, eğitimli bir neslin yetişebilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Aydın, Suriye’deki öğrencilerin kırtasiye ihtiyacını karşılamak amacıyla yardım çalışması yürüttüklerini belirterek, ‘‘Suriye’deki okullarımızda öğrenim gören öğrencilere her yıl olduğu gibi bu dönemde okul çantası ve kırtasiye malzemesi dağıttık. Bu çalışmamızdan İHH tarafından inşa edilen okullardaki 6 bin 500 öğrencimiz istifade etti. Geleceğe umutla bakan bireylerin yetişmesi için Suriye içerisindeki eğitim faaliyetlerimiz devam edecek. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz.’’ ifadesini kullandı.

img_5139.jpg

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’deki mevcut krizin başladığı 2011 yılından bu yana ülke içerisinde eğitimi destekleme çalışmaları yürütüyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan ailelere, Bingöl İHH tarafından gönderilen 185 bin paket dayanıklı ekmek dağıtıldı.
31.05.2024
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Sarmada ilçesinde kurulan Göz Sağlığı Merkezi, savaş mağduru sivillere ücretsiz olarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.
28.05.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana çeşitli yardım kalemlerinde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
24.05.2024