İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Adana da Rotamız Filistin dedi
Adanalı gönüllülerden ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına destek gelmeye devam ediyor. .
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 05.05.2010

"Filistin'e Yol Açık" konvoyuna verdikleri destekle tüm konvoyun takdirini toplayan Adanalılar, Filistin halkı için yeniden harekete geçtiler. Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR), İHH’nın organize ettiği çalışmaya destek vermek için bir gece tertip etil.

Adana halkı, Filistin gecesine büyük ilgi gösterdi. Seyhan Kültür Merkezinin iki salonu aynı anda kullanılmasına rağmen insanlar salona sığmadı.

Selamlama konuşması yapan ADYAR Başkanı Veysel Tepeli, masa başında çizilen suni sınırların Müslümanları bağlayamayacağını, dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumlarının kendilerini ilgilendirdiğini dile getirdi.  İslam âleminin şuan içine düştüğü zilletin zalimlerin güçlü olmasından kaynaklanmadığını ifade eden Tepeli, Müslümanların iç çekişmelerini bir kenara bırakıp gereken birliği ve kardeşliği ortaya koyamadıklarından dolayı bu zilleti yaşadıklarını belirtti.

Programa konuk olarak katılan Filistinli Gazeteci Yazar Eymen Halit de Filistinlilerin bu gemi konvoyunu dört gözle beklediklerine değinerek Türkiye halkına Filistinliler adına şükranlarını dile getirdi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise kim ne yaparsa yapsın bu gemi konvoyunu Gazze'ye ulaştırmaya kararlı olduklarını söyledi.

Programın son kısmında sahne alan sanatçı Ömer Karaoğlu dinleyenlere coşkulu ve duygulu anlar yaşattı.

 

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022