İHH İnsani Yardım Vakfı
Depremzede Van’dan Suriye’ye sağlık yardımı
Van halkı Suriye’ye 300 bin TL değerinde sağlık yardımı gönderdi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 01.04.2013

Vanlı hayırseverler Suriye halkına yardım ulaştırmaya devam ediyor. İl genelinde yardım çalışmalarını hızlandıran İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri son olarak 1 adet ambulans ile 225 bin TL değerindeki 414 koli ilaç ve 49 koli tıbbi malzemeyi bölgeye gönderdi.İHH’nın Suriye halkı için 2 yıldır sürdürdüğü yardım seferberliğine büyük destek veren Van ilinin bölgeye bugüne kadar yaptığı yardımların bütçesi 550 bin TL’yi buldu.

2 yıkıcı deprem yaşayan ve maddi-manevi desteğin önemini derinden hissetmiş olan Van halkının Suriye’ye gönderdiği yardımlar arasında gıda, sağlık, kıyafet, çadır, yatak, hijyen malzemesi vb. acil ihtiyaç malzemelerini taşıyan 13 tır ve 1 ambulans bulunuyor.

Yardım malzemeleri İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Birliği aracılığıyla bölgeye ulaştırılacak.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021