İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Filistin Büyükelçisinden İHH’ya ziyaret
Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Gazze’deki son durum ve İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.
Filistin, Filistin-Gazze 22.12.2023

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İHH Genel Merkezi’ne ziyarette bulunarak İHH Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım ve vakıf yöneticileriyle görüştü. Görüşmede, apertheid rejimi işgalci İsrail’in Gazze’de devam eden saldırıları ve güncel durum konuşuldu.

Büyükelçi Faed Mustafa ziyarette, işgalci İsrail’in Gazze’de büyük zulümler işlediğini ifade ederek, işgalden yalnızca Filistin’de yaşayan Filistinlilerin değil, dünyanın dört bir yanındaki Filistinlilerin etkilendiğini belirtti.

 filistin-buyukelcisinden-ihhya-ziyaret-1.jpeg

Filistinli öğrenciler mağdur durumda

Türkiye’de 800 kadar Filistinli öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Büyükelçi Mustafa, işgalci İsrail’in saldırıları sebebiyle öğrencilere ailelerinden destek ulaşamadığını, öğrencilerin bir kısmının yakınlarını kaybettiğini, bir kısmının ise ailesinden haber alamadığını belirtti. Dünyanın farklı bölgelerindeki Filistinli öğrencilerin de benzer durumda olduğunu vurgulayan Mustafa, öğrencilere yönelik destek çalışmaları yapılması gerektiğini anlattı.

filistin-buyukelcisinden-ihhya-ziyaret-2.jpeg

İHH’ya ve bağışçılarına teşekkür

Büyükelçi Mustafa, Filistin’e yönelik insani yardım çalışmaları sebebiyle İHH’ya ve bağışçılarına teşekkür etti.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise, İHH olarak Filistin’e yönelik insani yardım çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın partner kuruluşlarından Güney Kore kuruluşu Good Neighbors International (GNI), İstanbul’da ve deprem bölgelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
08.06.2024