İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Filistin Büyükelçisinden İHH’ya ziyaret
Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Gazze’deki son durum ve İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.
Filistin, Filistin-Gazze 22.12.2023

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İHH Genel Merkezi’ne ziyarette bulunarak İHH Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım ve vakıf yöneticileriyle görüştü. Görüşmede, apertheid rejimi işgalci İsrail’in Gazze’de devam eden saldırıları ve güncel durum konuşuldu.

Büyükelçi Faed Mustafa ziyarette, işgalci İsrail’in Gazze’de büyük zulümler işlediğini ifade ederek, işgalden yalnızca Filistin’de yaşayan Filistinlilerin değil, dünyanın dört bir yanındaki Filistinlilerin etkilendiğini belirtti.

 filistin-buyukelcisinden-ihhya-ziyaret-1.jpeg

Filistinli öğrenciler mağdur durumda

Türkiye’de 800 kadar Filistinli öğrencinin eğitim aldığını ifade eden Büyükelçi Mustafa, işgalci İsrail’in saldırıları sebebiyle öğrencilere ailelerinden destek ulaşamadığını, öğrencilerin bir kısmının yakınlarını kaybettiğini, bir kısmının ise ailesinden haber alamadığını belirtti. Dünyanın farklı bölgelerindeki Filistinli öğrencilerin de benzer durumda olduğunu vurgulayan Mustafa, öğrencilere yönelik destek çalışmaları yapılması gerektiğini anlattı.

filistin-buyukelcisinden-ihhya-ziyaret-2.jpeg

İHH’ya ve bağışçılarına teşekkür

Büyükelçi Mustafa, Filistin’e yönelik insani yardım çalışmaları sebebiyle İHH’ya ve bağışçılarına teşekkür etti.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise, İHH olarak Filistin’e yönelik insani yardım çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024