İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gazeteciler Suriye için harekete geçti
Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyasına destek olmak için kolları sıvayan gazeteciler topladıkları yardımları İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla bölgeye ulaştıracak.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 23.01.2013

Bir grup genç araştırmacı ve gazetecinin önderliğinde, pek çok tecrübeli gazeteci ve yazarın da destek verdiği, Suriyeli kadın ve çocuk için “İyi Bir Şey Yap!” adıyla yeni bir kampanya başlatıldı. 8 Ocak Salı akşamı resmen ilan edilen kampanyanın Suriye’deki kriz bitene kadar devam etmesi planlanıyor.

Kampanya için hazırladıkları internet sitesinde sınırın öte tarafındaki en büyük sıkıntının açlık ve soğuk olduğuna dikkat çeken grup yetkilileri “Tüm siyasi mülahaza ve çekişmelerin uzağında, Suriye’deki sivilleri ve en çok da çocukları yalnız bırakmamak adına hepinizi bu çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz.” çağrısında bulundu. Gazeteciler başlattıkları kampanyanın amacını ise şu sözlerle ifade etti:

“Son dönemde kampanyalar sayesinde bir akış oluşmaya başladı. Ancak 2,5 milyon kişiden bahsediyoruz, yetmesi mümkün değil elbette. Araziden gelen bilgiler daha ayrıntılı bir çalışmaya da ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Biz açıkçası başlangıçta çocuklara bot göndermeyi planlayarak yola çıktık ama gelen bilgiler örneğin çoraba ve çamaşıra da büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koydu. Hiç ummadığımız bir manzara ile karşılaştık. Kampları dolaşan bir arkadaşımız "burada kadınlar için acil temiz çamaşır ve hijyen ürünlerine ihtiyaç var" mesajı gönderdi araziden. Bu ve bunun gibi, sıcak evlerimizden aklımıza gelmeyecek nice ayrıntı bu kampanyaya şekil verdi, vermeye de devam ediyor.”

Kampanyanın öne çıkan en önemli özellikleri şunlar:

1- Suriye'nin içinde kamplarda veya kamp dışında zor şartlar altında yaşamaya çalışan çocuklara ve kadınlara yönelik bir kampanya olması;

2- Araziden sağlanan bilgilerle ince ayrıntılı bir ihtiyaç listesi üzerinde çalışılması ve diğer yardım kampanyalarının tamamlayıcısı olacak bir yardım akışı projesi olması;

3- http://iyibirseyyap.com/biz-kimiz/ adresinde de görülebileceği üzere, bölgeye ilgi duyan, bölgede çalışmış, bulunmuş 40'tan fazla araştırmacı, basın mensubu ve medya çalışanının bu faaliyetin organizasyonunda emek ve destek veriyor olması;

4- Kampanya kapsamında tamamen yeni ürünler gönderilecek olması;

Kampanyaya destek veren isimlere ve diğer tüm ayrıntılara www.iyibirseyyap.com adresinden ulaşılabiliyor.

Kampanyanın sosyal medya sayfaları:
Facebook: www.facebook.com/iyibirseyyap
Twitter: www.twitter.com/iyibirseyyap
 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022