İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH, Gıda Güvencesi Sektörü Küresel Partnerler Toplantısı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Küresel Gıda Güvencesi Kümesi’nin Roma’da düzenlediği Gıda Güvencesi Sektörü Küresel Partnerler Toplantısı’na katıldı.
23.12.2022

Kriz bölgelerinde gıda alanında faaliyet yürüten kurumların aynı çatı altında buluştuğu Küresel Gıda Güvencesi Kümesi tarafından Roma’da Gıda Güvencesi Sektörü Küresel Partnerler Toplantısı düzenledi. Toplantıya İHH İnsani Yardım Vakfı’nı temsilen İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın ve İHH Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Talha Keskin katıldı.

1.jpeg

Toplantıda, “Küresel Gıda Güvencesi Sektörünün 2023-2025 Stratejisi” başlığı geniş bir şekilde ele alındı. Üç gün süren etkinlik boyunca katılımcılar, yaptıkları görüşmeler ve toplantılarda fikir alışverişinde bulundu. Görüşmelerde, İHH temsilcileri Vakfın gıda alanındaki tecrübelerini diğer kurum temsilcileriyle paylaştı.

2.jpeg

İHH, gıda güvencesi projelerine devam ediyor

İHH, Suriye’de 3 yıldır UN OCHA tarafından fonlanan gıda güvencesi projelerini yürütüyor. Türkiye ve Suriye’nin yanı sıra Afganistan, Somali, Sudan, Lübnan, Nijer ve Yemen'de de gıda güvencesi koordinasyonuna aktif olarak devam ediyor. İHH, dünya genelinde etkisini hissettiren gıda güvencesi krizlerine karşı çalışmalarını sürdürüyor.

3.jpeg

İlgili haberler
Tümünü gör
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık protokol
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık protokol
Millî Eğitim Bakanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında, İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi için 5 yıllık iş birliği protokolü imzalandı.
Yetim
20.11.2023
İHH AidEx 2023’e katıldı
İHH AidEx 2023’e katıldı
Dünyanın önde gelen insani yardım ve afet yardımı etkinliklerinden olan AidEx 2023, İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşti. Etkinliğe, İHH İnsani Yardım Vakfı da katıldı.
03.11.2023
Tüm Türkiye’den araçlarla İncirlik’e gidiyoruz!
Tüm Türkiye’den araçlarla İncirlik’e gidiyoruz!
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze’de yaşanan insani felakete harekete geçmek ve sivil bir tepki oluşturmak amacıyla Türkiye genelinden araçlarla İncirlik Üssü’ne gidilmesi için konvoy organize edileceğini duyurdu. Açıklamada, ‘‘Cuma günü İstanbul’dan yola çıkacağız. İlleri gezeceğiz ve İncirlik Üssü'ne gideceğiz.’’ denildi.
31.10.2023